XII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Do piątku nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00.
  2. Wszystkie osoby związane z działającą przy naszej Parafii Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Światło Chrystusa” zapraszamy dziś na uroczystą Mszę świętą o godz. 16.00, podczas której będziemy dziękować Bogu za 25 lat istnienia grupy.
  3. Także dziś przy wyjściu z kościoła trwa kiermasz książek zorganizowany przez katolicką „Księgarnię na Miodowej”.
  4. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jest to także dzień imienin ks. Piotra Burgońskiego, ks. Pawła Stępnia i ks. Piotra Rymuzy. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza święta w kaplicy Matki Zbawiciela o godz. 8.00, po niej nabożeństwo fatimskie.
  6. Przy ołtarzu św. Antoniego dostępny jest najnowszy numer biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel”. Zawiera on informacje na temat przeżywającej jubileusz Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym oraz fotograficzne podsumowanie tegorocznych uroczystości I Komunii Świętej. Znajdziemy także rozważania Ewangelii na lato i zaproszenie do wspólnego przeżywania wakacji w ramach różnorakich wyjazdów i pielgrzymek. Zachęcamy do lektury!
  7. Grupa pielgrzymkowa Biało-Żółta, która od 32 lat pielgrzymuje do Częstochowy z Warszawską Akademicką Pielgrzymką Metropolitalną zaprasza na pielgrzymi szlak wszystkich chętnych: starszą młodzież szkolną, studentów, rodziny i wszystkich chętnych. Bliższych informacji udziela ks. Piotr Rymuza. Dziś przy wyjściu z kościoła pielgrzymi przyjmują intencje, w których modlić się będą podczas rekolekcji w drodze. Przeprowadzają też kwestę ofiar, które będą przeznaczone na zakup produktów spożywczych na czas pielgrzymowania.
  8. We wrześniu zapraszamy studentów na wspólny odpoczynek do Witowa k/Zakopanego. Dom otwarty będzie od 4 do 17 września – można przyjechać na kilka dni lub całe dwa tygodnie. Bliższych informacji udziela ks. Piotr Rymuza.
  9. Zgodnie z decyzją ks. kard. Kazimierza Nycza, w tym roku z naszej parafii odchodzi ks. Adam Petakiewicz. Serdecznie dziękujemy mu za posługę duszpasterską przez ostatnie 7 lat i życzymy wiele Bożego błogosławieństwa na dalszej drodze kapłańskiego posługiwania.
  10. Na czas wakacji dzieciom, młodzieży i wszystkim wypoczywającym życzymy błogosławionego odpoczynku i szczęśliwego powrotu z wakacji. Od 1 lipca do końca sierpnia nie będzie Mszy świętych w dni powszednie o godz. 9.00 i 17.00. Od jutra spowiedź w tygodniu tylko podczas Mszy świętych, zaś kancelaria parafialna czynna tylko po południu – od 16.00 do 18.00.