XVII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory.
  2. We wtorek obchodzimy 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Na Mszę Świętą w intencji wszystkich poległych i pomordowanych zapraszamy na godz. 17.00 – w godzinie „W”.
  3. W środę 2 sierpnia, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, który jest związany z franciszkańską bazyliką Matki Bożej Anielskiej w Asyżu (warunki: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary).
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Mszę świętą w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii o 8.00. W piątek spowiedź po południu od 15.00 do 19.00. Dodatkowa Msza święta o godz. 17.00. W sobotę, po Mszy świętej o 8.00 czuwanie modlitewne według objawień fatimskich.
  5. Grupa pielgrzymkowa Biało-Żółta, która od 32 lat pielgrzymuje na Jasną Górę zaprasza na pielgrzymi szlak starszą młodzież szkolną, studentów, rodziny i wszystkich chętnych. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 5 do 14 sierpnia. Zapisy od 2 sierpnia w Kościele Akademickim św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu. Bliższych informacji udziela ks. Piotr Rymuza. Dziś przy wyjściu z kościoła pielgrzymi zbierają intencje, w których będą modlić się w czasie drogi. Przeprowadzają też kwestę na zakup produktów spożywczych na czas pielgrzymowania i wsparcie uboższych pielgrzymów.
  6. We wrześniu zapraszamy studentów na wspólny odpoczynek do Witowa k/Zakopanego. Dom otwarty będzie od 4 do 17 września. Można przyjechać na kilka dni lub całe dwa tygodnie. To okazja by w dobrym towarzystwie spędzić ostatnie tygodnie wakacji i skorzystać z uroków polskich gór. Bliższych informacji udziela ks. Piotr Rymuza.
  7. Na czas wakacji dzieciom, młodzieży i wszystkim wypoczywającym życzymy błogosławionego odpoczynku i szczęśliwego powrotu z wakacji. Do końca sierpnia nie będzie Mszy świętych w dni powszednie o godz. 9.00 i 17.00. Spowiedź w tygodniu tylko podczas Mszy świętych, zaś kancelaria parafialna czynna tylko po południu – od 16.00 do 18.00.