XXV Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.
  2. W związku z pożarem zabytkowej katedry w Gorzowie Wielkopolskim, kard. Kazimierz Nycz podjął decyzję, aby we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji przeprowadzić dziś zbiórkę do puszek z przeznaczeniem na remont zniszczonej katedry. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!
  3. W najbliższy piątek będziemy obchodzić święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia imieniny obchodzą dwaj biskupi pomocniczy naszej Archidiecezji – bp Michał Janocha i bp Rafał Markowski oraz nasz wikariusz – ks. Michał Gąsiorowski. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11.30, którą rozpoczniemy rok formacyjny Przymierza Rodzin. Po Mszy piknik rodzinny.
  5. W najbliższą niedzielę swoje spotkania rozpoczyna także młodzieżowa wspólnota Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich członków oraz tych młodych, którzy chcieliby pogłębić swoją relację z Bogiem przez wsłuchiwanie się w Słowo Boże na Mszę świętą o godz. 11.00 w dolnym kościele. W ciągu roku spotkania odbywają się w piątki o 18.30 w świetlicy.
  6. Także w przyszłą niedzielę, wszystkich studentów i ludzi nauki zapraszamy na Mszę świętą inaugurującą nowy Rok Akademicki Politechniki Warszawskiej o godz. 18.30. Rozpoczęcie roku formacyjnego naszego duszpasterstwa akademickiego podczas Mszy o godz. 20.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów związanych już z DA, ale też poszukujących miejsca rozwoju duchowego – zwłaszcza studentów I roku.
  7. W sobotę, 7 października organizujemy wyjazd do miejscowości Kleszczele w ramach akcji modlitewnej „Różaniec do granic”. Informacje na plakatach przy wyjściu z kościoła.
  8. W tym roku, będąca tradycją naszej parafii procesja różańcowa odbędzie się 8 października.
  9. Parafialna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się 14 października. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  10. W dniach 15 – 18 października odbędą się w naszej parafii rekolekcje „Nie przerywając ciszy. Kontemplacja w codzienności”, które poprowadzi małżeństwo Monika i Marcin Gajdowie. Rekolekcje akademickie „Na bogato!” odbędą się w dniach 15 – 17 października. Poprowadzi je o. Jacek Szymczak OP, znany z nowego projektu dominikańskiego „Paśnik”.
  11. Prowadzimy jeszcze zapisy młodzieży klas trzecich gimnazjum i licealistów na kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania. Spotkania rozpoczną się w październiku. Zapisy przyjmujemy po Mszach świętych w zakrystii oraz w ciągu tygodnia w kancelarii. Także w październiku rozpocznie się kolejny kurs przygotowujący do bierzmowania dla dorosłych – zapisy przez naszą stronę internetową.