XXVI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Rozpoczynamy miesiąc październik – czas szczególnie poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.45. Dziś zapraszamy na pierwszy Różaniec. Nabożeństwa dla dzieci w poniedziałki i czwartki. W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 procesja różańcowa, która jest dawnym zwyczajem naszej parafii. Intencje na tę procesję składamy do puszki przy ołtarzu św. Antoniego.
  2. Zapraszamy dziś na Mszę świętą o godz. 11.30, którą rozpoczniemy rok formacyjny Przymierza Rodzin. Po Mszy świętej piknik rodzinny.
  3. Także dziś, wszystkich studentów i ludzi nauki zapraszamy na Mszę świętą inaugurującą nowy Rok Akademicki Politechniki Warszawskiej o godz. 18.30. Rozpoczęcie roku formacyjnego naszego duszpasterstwa akademickiego i prezentacja grup podczas Mszy o godz. 20.30.
  4. Jerycho Różańcowe, czyli nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem będzie trwać w naszej Parafii od 8 do 13 października. Już teraz zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę.
  5. W sobotę, 7 października przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Tego dnia organizujemy wyjazd do miejscowości Kleszczele w ramach akcji modlitewnej „Różaniec do granic”. Osoby, które nie mogą z nami wyjechać, zachęcamy do włączenia się w modlitwę w naszym Sanktuarium. Zapraszamy na dwie części różańca do kaplicy Matki Zbawiciela o godz. 14.00, o 15.00 na Mszę świętą i kolejne dwie części różańca od 16.00.
  6. W środę przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Działający przy naszej parafii Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na uroczystą Mszę świętą o godz. 17.00. Po Mszy zapraszamy na obrzęd dzielenia się pobłogosławionym chlebem i spotkanie braterskie.
  7. W tym tygodniu będziemy obchodzić pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek Msza święta w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii o godz. 17.00, w piątek zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej i Komunii Świętej wynagradzającej. W sobotę nabożeństwo adoracyjne według Objawień Fatimskich po Mszy świętej o godz. 9.00.
  8. W przyszłą niedzielę, obchodzić będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!”. W naszej parafii po Mszach świętych organizowana będzie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierający zdolną, ubogą młodzież.
  9. W przyszłą niedzielę zostanie też przeprowadzona zbiórka celem wsparcia piętnastu rodzin z Aleppo w Syrii, które objęliśmy opieką w ramach akcji „Rodzina Rodzinie”.
  10. Zapraszamy narzeczonych i pary rozeznające swoje powołanie małżeńskie na kurs przedmałżeński, który obejmuje cykl 10 spotkań w piątki o godz. 17.30, trzy spotkania w Poradni Rodzinnej oraz sobotnie skupienie dla narzeczonych na zakończenie kursu. Pierwsze spotkanie w piątek, 13 października o godz. 17.30 w dolnym kościele. Zapisy przez stronę internetową Parafii.
  11. Parafialna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się 14 października. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  12. W dniach 15 – 18 października odbędą się w naszej parafii rekolekcje „Nie przerywając ciszy. Kontemplacja w codzienności”, które poprowadzi małżeństwo Monika i Marcin Gajdowie. Rekolekcje akademickie „Na bogato!” odbędą się w dniach 15 – 17 października. Poprowadzi je o. Jacek Szymczak OP, znany z nowego projektu dominikańskiego „Paśnik”.