XXVII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. W październiku nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.45. Nabożeństwa dla dzieci w poniedziałki i czwartki. Dziś o 17.30 zapraszamy na procesję różańcową, która jest dawnym zwyczajem naszej parafii. Intencje na tę procesję można jeszcze składać do puszki przy ołtarzu św. Antoniego.
  2. Procesją różańcową rozpoczniemy Jerycho Różańcowe, czyli nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Modlitwa ta podejmowana jest jako odpowiedź na wezwanie Matki Bożej w 100-lecie objawień w Fatimie, w intencji Ojczyzny, o nawrócenie Polaków, otworzenia serc na działanie Łaski Bożej, o ducha pokuty za grzechy Narodu przeciw życiu; w intencji dzieci, młodzieży, studentów, rodzin o wzrost w wierze i mądrości. W godz. 6.00 – 24.00 adoracja będzie trwać w kościele górnym, od 24.00 do 6.00 w kościele dolnym. Jerycho potrwa do przyszłej soboty, do godz. 6.00. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę.
  3. W przyszły piątek przypada 100. rocznica zakończenia Objawień Fatimskich. Jest to zarazem 13-ty dzień miesiąca, dlatego zapraszamy na procesję fatimską i czuwanie po Mszy o godz. 18.30, jako wyraz naszej wdzięczności za Objawienia i koronację Cudownego Obrazu Matki Zbawiciela.
  4. Obchodzimy dziś XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Po Mszach świętych organizowana jest zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierający zdolną, ubogą młodzież.
  5. Zbiórka celem wsparcia rodzin z Aleppo w Syrii, w ramach akcji „Rodzina Rodzinie” zostanie przeprowadzona w przyszłym tygodniu.
  6. Jutro rozpocznie się kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Spotkanie odbędzie się w kościele, o godz. 20.00.
  7. We wtorek o godz. 18.30 w sali nr 5 na plebanii odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS i tych, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc potrzebującym.
  8. Zapraszamy narzeczonych i pary rozeznające swoje powołanie małżeńskie na kurs przedmałżeński, który obejmuje cykl 10 spotkań w piątki o godz. 17.30. Pierwsze spotkanie w najbliższy piątek, 13 października o godz. 17.30 w dolnym kościele. Zapisy przez stronę internetową Parafii.
  9. W sobotę odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy i szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.
  10. 10.Także w sobotę przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, który jest Duchowym Ojcem Zgromadzenia Sióstr Serafitek. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o Siostrach Serafitkach posługujących w naszej parafii.
  11. Na zakończenie Jubileuszu Objawień Fatimskich zapraszamy na Ekstremalną Nocną Pielgrzymkę Różańcową z Miedniewic do Niepokalanowa. Wyjazd w sobotę o godz. 19.15. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą w Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach o godz. 21.00. Powrót planowany jest na godz. 7.00 w niedzielę. Zapisy w kancelarii.
  12. 12.W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje „Nie przerywając ciszy. Kontemplacja w codzienności”, które poprowadzą Monika i Marcin Gajdowie. W niedzielę Msza święta, a po niej konferencja o godz. 15.00 i 18.30. W poniedziałek i wtorek Msza święta z konferencją o 18.30. W środę o 20.00 konferencja „Dynamika chrześcijańskiego rozwoju duchowego” z możliwością zadawania pytań.
  13. 13.Także w przyszłą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje akademickie pod hasłem „Na bogato!” Poprowadzi je o. Jacek Szymczak OP. Msze święte z homilią rekolekcyjną w niedzielę, poniedziałek i wtorek o 20.30.