XXVIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. W październiku nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.45. Nabożeństwa dla dzieci w poniedziałki i czwartki.
  2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje „Nie przerywając ciszy. Kontemplacja w codzienności”, które poprowadzą Monika i Marcin Gajdowie. Msza święta z nauką, a po niej konferencja dziś o godz. 15.00 i 18.30. W poniedziałek i wtorek Msza święta z konferencją o 18.30. W środę o 20.00 konferencja „Dynamika chrześcijańskiego rozwoju duchowego” z możliwością zadawania pytań.
  3. Także dziś rozpoczynamy rekolekcje akademickie pod hasłem „Na bogato!” Poprowadzi je o. Jacek Szymczak OP. Msze święte z homilią rekolekcyjną dziś, w poniedziałek i wtorek o 20.30.
  4. Dziś po każdej Mszy świętej przeprowadzana jest zbiórka celem wsparcia rodzin z Aleppo w Syrii, w ramach akcji „Rodzina Rodzinie”. W przyszłym tygodniu taca będzie przeznaczona na misje.
  5. Przy wyjściu z kościoła można poprzeć swoim podpisem inicjatywę ustawodawczą obrony życia dzieci poczętych, która ma poparcie Konferencji Episkopatu. Zachęcamy do popierania inicjatyw broniących życia dzieci nienarodzonych.
  6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się w naszej parafii w poniedziałek, 23 października o 19.15 w dolnym kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach rozdawanych przy wyjściu z kościoła.
  7. Jutro przypada 39. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w środę będziemy obchodzić Święto Św. Łukasza – Ewangelisty, a w czwartek Wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki.
  8. W przyszłą niedzielę, Mszą świętą o godz. 15.00 rozpocznie się kolejne spotkanie popielgrzymkowe związanej z naszym duszpasterstwem akademickim Grupy Biało-Żółtej – serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów i sympatyków WAPM.
  9. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy do kina Luna na fabularyzowany dokument o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego pt.: „Dwie korony”. Seans – tradycyjnie o godzinie 14.30. Bilety można nabyć przy stolikach z prasą i w kasie kina w promocyjnej cenie.
  10. Zbliżają się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Wyrazem naszej pamięci o zmarłych jest ofiarowana w ich intencji Msza święta. Będziemy gromadzić się także na modlitwie wypominkowej. W naszej parafii przyjmujemy wypominki roczne, które odczytujemy w każdą niedzielę o godz. 9.30 a w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.30 odprawiamy w tych intencjach Mszę świętą. Intencje te prosimy składać w kancelarii. Przy ołtarzu św. Antoniego stoi puszka do której można składać intencje i ofiary na wypominki jednorazowe, odczytywane w listopadzie w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.45.
  11. Zachęcamy do nabywania nowego numeru biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel”. W najnowszym wydaniu wiele wspomnień z wakacji, ale też informacji o grupach działających w naszej Parafii, szczególnie w Duszpasterstwie Akademickim.
  12. Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w sali 144 Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Szczegółowych informacji na temat Stowarzyszenia udziela ks. Piotr Rymuza.