XXXI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne z procesją eucharystyczną z racji I Niedzieli miesiąca.
  2. W listopadzie różaniec w intencjach wypominkowych od poniedziałku do soboty o godz. 17.45. Przy ołtarzu św. Ekspedyta stoi puszka, do której możemy składać intencje na te wypominki. Wypominki roczne przyjmowane są jeszcze w kancelarii.
  3. W czwartek będziemy obchodzić Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża, a w sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
  4. W sobotę przypada też Święto Niepodległości. Zachęcamy tego dnia do szczególnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Msze święte według porządku dnia powszedniego – dodatkowa Msza w intencji Ojczyzny o godz. 12.00. Także tego dnia ks. kard. Kazimierz Nycz odprawi uroczystą Mszę świętą w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 9.00. Podczas Eucharystii, na którą serdecznie zapraszamy, odmówimy Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej oraz podziękujemy Bogu za wolność i niepodległość, prosząc Go o dalszą opiekę nad naszą Ojczyzną. Komunikat…
  5. Przypominamy, że za pobożne odwiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada i jednoczesną modlitwę za zmarłych można uzyskać codziennie odpust zupełny. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
  6. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona kolejna zbiórka celem wsparcia 15 rodzin z Aleppo w Syrii.
  7. Konferencja Episkopatu Polski wydała komunikat, w którym przypomina o świętości Niedzieli, jako Dnia Pańskiego. Powinnna być ona dniem wolnym od pracy zarówno ze względów religijnych, jak i społecznych, tak by z powodu własnej pracy lub korzystania z pracy innych, nie zaniedbywać relacji rodzinnych. Pełna treść komunikatu znajduje się w gablotach przy wyjściu z kościoła i na naszej stronie internetowej.