Zesłanie Ducha Świętego | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś i przez cały tydzień zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 18.00.
  2. Po raz dziesiąty obchodzimy dziś Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za chleb. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła będą przeznaczone na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
  3. Także dzisiaj, działający przy naszej Parafii Chór Akademicki „Tibi Domine” obchodzi 5. rocznicę powstania. Z tej okazji zapraszamy na jubileuszowy koncert o godz. 17.00.
  4. Przypominamy, że obchodzona dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Komunii Świętej wielkanocnej.
  5. W tym tygodniu: w poniedziałek będziemy obchodzić Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, a w piątek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej.
  6. W środę o godz. 18.30 Mszę świętą prymicyjną odprawi w naszym Sanktuarium ks. Karol Mazurkiewicz, absolwent Politechniki Warszawskiej.
  7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 13.00 grupie ponad stu osób dorosłych i młodzieży zostanie udzielony sakrament bierzmowania.
  8. W przyszłą niedzielę, Mszą świętą o godz. 15.00 rozpocznie się kolejne spotkanie popielgrzymkowe związanej z naszym duszpasterstwem akademickim Grupy Biało-Żółtej – serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów i sympatyków Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. Już teraz zapraszamy także na pielgrzymi szlak 37. WAPM, która wyruszy na Jasną Górę 5 sierpnia. Bliższych informacji udziela ks. Proboszcz i ks. Piotr.
  9. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy świętej o godz. 18.30 odbędzie się koncert w ramach Salonu Muzycznego Warszawy. Chór „Kulturalny Komorów” wykona II i III część oratorium „Mesjasz” Haendla. Serdecznie zapraszamy!
  10. 10.W przyszłą niedzielę zostanie też przeprowadzona zbiórka celem wsparcia siedmiu rodzin z Aleppo, które objęliśmy opieką w ramach akcji „Rodzina Rodzinie”.
  11. 11.Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała. Próby odbędą się 12, 13 i 14 czerwca o godz. 17.30 na placu przed plebanią.
  12. 12.W lipcu organizujemy wyjazd dla rodzin do Witowa k/Zakopanego. Organizujemy także kolonie letnie dla dzieci i młodzieży. W tym roku udamy się do Łącka, w okolice Ustki. Studentów tradycyjnie zapraszamy na obóz akademicki do Witowa na przełomie sierpnia i września. Szczegółowe informacje w zakrystii lub kancelarii.