Niedziela Palmowa | Ogłoszenia parafialne

1. Od Niedzieli Palmowej rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas przeżywania tajemnic śmierci i zmartwychwstania Chrystusa i naszego przygotowania do obchodów Świąt Wielkanocnych. Są to najważniejsze dni w Roku Liturgicznym. Powinny być czasem wyciszenia i zadumy oraz naszej szczególnej modlitwy. Dziś poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych.
  2. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  3. Rozpoczynamy dziś rekolekcje akademickie pod hasłem „Pasja Dawania”. Poprowadzi je ks. Wojciech Bartkowicz, rektor warszawskiego seminarium duchownego. Msze święte z nauką od niedzieli do wtorku o 20.30.
  4. Jak co roku, ministranci rozprowadzają dziś przed kościołem palemki. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu ministrantów.
  5. W Wielki Czwartek obchodzić będziemy pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Przed południem księża będą odprawiać Mszę Świętą Krzyżma w koncelebrze ze wszystkimi biskupami i prezbiterami naszej diecezji w Archikatedrze Warszawskiej. Podczas tej liturgii zostaną poświęcone olej krzyżma i olej chorych, a księża odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie. Na Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej zapraszamy do naszego Sanktuarium o godz. 18.00. Po Mszy czuwanie modlitewne w Ciemnicy do 22.00. W Wielki Czwartek spowiadamy rano do godz. 8.00, po południu od godz. 15.00.
  6. W Wielki Piątek gromadzimy się rano na Ciemnej Jutrzni o godz. 8.00. Droga Krzyżowa połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 14.30 – tą modlitwą rozpoczniemy nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej z uroczystą adoracją Krzyża o godz. 18.00. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 22.00.
  7. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w godz. 7.00-19.00. Ciemna Jutrznia o godz. 8.00. O godz. 15.00 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w drugi dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Na Liturgię Paschalną gromadzimy się o godz. 19.30. Na tę liturgię przynosimy ze sobą świece.
  8. Procesja i Msza Rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Tego dnia nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00.
  9. Próba dziewczynek sypiących kwiatki w czasie procesji rezurekcyjnej w środę, 28 marca o godz. 17.30. Zbiórka przed kancelarią parafialną.
  10. W poniedziałek, 9 kwietnia o godz. 20.00 rozpocznie się ostatni przed wakacjami kurs przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Zapisy przez formularz na naszej stronie internetowej.