X Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś podczas Mszy świętej o 13.00 odbędzie się uroczyste dziękczynienie w 19. rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Zbawiciela. Podczas tej Mszy zostanie też udzielony sakrament bierzmowania grupie młodzieży i osób dorosłych, którzy przygotowywali się w naszym duszpasterstwie. Dopełnieniem tych uroczystości będzie procesja różańcowa i czuwanie w najbliższą środę po Mszy świętej o 18.30.
  2. Dziś i przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego o 18.00
  3. Działająca w naszej parafii wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich obchodzi w tym roku 50-lecie istnienia. W ramach obchodów tego jubileuszu zaprasza na film „Święta Klara i Święty Franciszek” – barwną opowieść o założycielach Zakonu. Projekcja odbędzie się w przyszłą niedzielę o 14.30 w kinie Luna.Bilety w promocyjnej cenie do nabycia w kasie kina.
  4. W lipcu zapraszamy studentów na wspólny odpoczynek do Witowa k/Zakopanego. Dom otwarty będzie od 2 do 15 lipca – można przyjechać na kilka dni, na cały tydzień lub na dwa tygodnie. Bliższych informacji udziela ks. Piotr Rymuza.
  5. Grupa pielgrzymkowa Biało-Żółta, która od 33 lat pielgrzymuje do Częstochowy z Warszawską Akademicką Pielgrzymką Metropolitalną zaprasza na pielgrzymi szlak w dniach 5-14 sierpnia. W przyszłą niedzielę pielgrzymi będą przyjmować intencje, w których modlić się będą podczas rekolekcji w drodze. Przeprowadzą też kwestę ofiar, które będą przeznaczone na zakup produktów spożywczych na czas pielgrzymowania. Wszystkich zainteresowanych pielgrzymką zapraszamy na spotkanie przedpielgrzymkowe, które rozpocznie się w przyszłą niedzielę grillem od 17.00. Na Mszę zapraszamy o 20.30.
  6. Podczas Mszy świętej o 20.30 w przyszłą niedzielę będziemy też dziękować za mijający rok pracy formacyjnej w Duszpasterstwie Akademickim „Sandał”.
  7. Przy ołtarzu św. Antoniego dostępny jest najnowszy numer biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel”. Zawiera on informacje na temat ważnych wydarzeń w naszej parafii. Znajdziemy też rozważania Ewangelii na lato i zaproszenie do wspólnego przeżywania wakacji w ramach różnorakich wyjazdów i pielgrzymek. Zachęcamy do lektury!