XIX Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
  2. Jutro o godz. 19.30 zapraszamy na procesję różańcową i czuwanie z racji 13. dnia miesiąca. Jest to jednocześnie dziękczynienie za dar koronacji Obrazu Matki Zbawiciela.
  3. We wtorek, 14 sierpnia przypada 77. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego, którego relikwie znajdują się w naszym Sanktuarium.
  4. W środę 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Uroczystość ta jest również dniem odpustowym w naszym Sanktuarium. Możemy uzyskać odpust zupełny dla siebie lub ofiarować go za zmarłych. Tego dnia wspominamy też rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „Cudu nad Wisłą” i modlimy się w Narodowy Dzień Wojska Polskiego, by stało zawsze na straży naszej wolnej, niepodległej Ojczyzny.
  5. Caritas Polska zaprasza na wyjątkowe, multimedialne widowisko niepodległościowe. Gwiazdy polskiej sceny zaprezentują losy rodziny, które splatają się z historią ostatnich 100 lat naszej Ojczyzny. Na wspólne świętowanie zapraszamy 15 sierpnia 2018 na Plac Piłsudskiego w Warszawie. Szczegóły na plakatach i ulotkach. Wstęp bezpłatny.
  6. W piątek wspomnienie św. Jacka (ok. 1200-1258), jednego z pierwszych polskich dominikanów, misjonarza na Rusi.
  7. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią, podczas której ks. dr Paweł Stępień kończy swą posługę w naszej parafii. Dziękujemy za gorliwą, owocną, kilkuletnią pracę i życzymy opieki Matki Zbawiciela, Matki Kapłanów na nowej placówce. Ks. Paweł odchodzi do kościoła rektorskiego św. Grzegorza na Woli.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.