XXVI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 18.00 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.
  2. Zapraszamy dziś na Mszę świętą o godz. 11.30, którą rozpoczniemy rok formacyjny Przymierza Rodzin. Po Mszy świętej piknik rodzinny.
  3. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy do kina Luna na film „Samson” opowiadający o tym walecznym i tragicznym bohaterze biblijnym. Seans dziś o 14.30. Bilety w promocyjnej cenie do nabycia w kasie kina.
  4. Także dziś zapraszamy na Mszę świętą inaugurującą nowy rok akademicki Politechniki Warszawskiej i Duszpasterstwa Akademickiego „Sandał”. Mszy o 20.30 będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. Po Mszy w dolnym kościele odbędzie się prezentacja grup działających w duszpasterstwie. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów związanych już z DA, ale też poszukujących miejsca rozwoju duchowego – zwłaszcza studentów I roku. Od tego roku rozpocznie też działanie grupa postakademicka, zapraszamy zainteresowanych.
  5. Jutro rozpoczynamy miesiąc październik – czas szczególnie poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Różaniec codziennie o 17.45. W przyszłą niedzielę o 17.30 procesja różańcowa, która jest dawnym zwyczajem naszej parafii. Intencje na procesję składamy do puszki przy ołtarzu św. Antoniego.
  6. Także jutro rozpoczniemy doroczne Jerycho Różańcowe, czyli nieustanną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja będzie trwać w godz. 6.00-24.00 w kościele górnym. Jerycho potrwa do przyszłej soboty.
  7. 4 września przypada pierwszy czwartek miesiąca i wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Działający przy naszej parafii Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na uroczystą Mszę świętą o godz. 17.00 w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii. Po Mszy zapraszamy na obrzęd dzielenia się pobłogosławionym chlebem i spotkanie braterskie.
  8. W tym tygodniu będziemy obchodzić też pierwszy piątek i sobotę miesiąca. W piątek zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej i Komunii Świętej wynagradzającej. W sobotę nabożeństwo adoracyjne według Objawień Fatimskich po Mszy świętej o godz. 9.00.
  9. Przypominamy, że biblioteka parafialna jest czynna w poniedziałki w godz. 12.00-14.00 i 16.00-18.00. Działa też grupa seniorów – przyjaciół biblioteki, która zaprasza na spotkania w świetlicy parafialnej, w poniedziałki o 11.30. Przy herbacie cieszymy się swoim towarzystwem, rozmawiamy o sprawach duchowych, religijnych, i osobistych – czekamy na chętnych.
  10. Trwają jeszcze zapisy kurs do bierzmowania dla osób dorosłych, rozpoczynający się 15 października. Można zapisywać się też na kurs przedmałżeński, który rozpocznie się 12 października. Zapisy przez stronę internetową Parafii.
  11. W dniach 21-23 października odbędą się w naszej parafii rekolekcje akademickie pod hasłem „Czy warto zakochać się na studiach?”. Poprowadzi je znany duszpasterz akademicki, twórca dominikańskich „Spotkań Małżeńskich” – o. Mirosław Pilśniak OP.