I Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: dziś, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o 17.30. W piątki zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o 15.45, 17.30 (dla dzieci), o 19.00, i o 20.00 (dla młodzieży i studentów).
  2. Wszystkich pielgrzymów i sympatyków Grupy Biało-Żółtej pielgrzymki akademickiej na Jasną Górę zapraszamy na kolejne spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się dziś w naszym kościele. Rozpoczęcie Mszą świętą o 20.30.
  3. Zapraszamy na kolejne spotkania w ramach warsztatów dla małżeństw. Najbliższe odbędzie się jutro, w poniedziałek o 19.00 w dolnym kościele ipod hasłem: „Kobieta i mężczyzna w małżeńskiej codzienności. Jak się zrozumieć, a nie pozabijać?”. Zapraszamy wszystkie małżeństwa!
  4. W środę będziemy obchodzili Święto Papieskie z racji 6. rocznicy wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Z tej okazji kard. Kazimierz Nycz wystosował do nas zaproszenie…
  5. Z racji 13. dnia miesiąca, w środę o 19.30 zapraszamy na procesją różańcową, która jest wyrazem naszej wdzięczności za koronację Cudownego Obrazu Matki Zbawiciela. Tym razem na procesję szczególnie zapraszamy młodzież akademicką.
  6. „Żyj z całych sił!” – pod takim hasłem od piątku do niedzieli będą odbywać się w naszym kościele rekolekcje dla osób samotnych rozeznających drogę życiową. Nauki rekolekcyjne na Mszach świętych o 18.30 wygłosi ks. Stanisław Szlassa – psychoterapeuta, duszpasterz singli. Szczegóły na plakatach przy wyjściu z kościoła. W związku z rekolekcjami w najbliższy piątek Droga Krzyżowa o 15.45, 17.30 i 19.30. Drogę Krzyżową o 19.30 poprowadzi Ksiądz Rekolekcjonista.
  7. Przy ołtarzu św. Antoniego można nabyć nowy numer biuletynu „Nasz Zbawiciel”, który wprowadza w czas Wielkiego Postu. Zachęcamy do lektury!
  8. Rekolekcje parafialne w tym roku odbędą się w dn. 4-7 kwietnia i poprowadzi je ks. prof. Franciszek Longchamps de Bérier. Na rekolekcje akademickie zapraszamy w dn. 14-16 kwietnia. Poprowadzą je o. Tomasz Nowak OP i br. Szymon Janowski OFMCap.