II Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. Obchodzimy dziś Niedzielę „Ad Gentes” pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha”. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
  2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: dziś, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o 17.30. W piątki zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o 15.45, 17.30 (dla dzieci), o 19.00, i o 20.00 (dla młodzieży i studentów).
  3. Dziś o 18.30 Msza święta na zakończenie rekolekcji dla osób samotnych rozeznających drogę życiową. Naukę wygłosi ks. Stanisław Szlassa – psychoterapeuta, duszpasterz singli.
  4. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zachęcamy do modlitwy w naszym Sanktuarium, w którym jeden z ołtarzy jest dedykowany Opiekunowi Świętej Rodziny. Tego dnia o 17.45 Żywy Różaniec zaprasza wszystkich mężczyzn, zwłaszcza ojców, do modlitwy różańcowej przez wstawiennictwo św. Patrona.
  5. W dniach od 18 do 24 marca, przed uroczystością Zwiastowania Pańskiego, podejmujemy modlitwę różańcową w formie Nieustannego Różańca. Intencja tej modlitwy: w obronie życia dzieci poczętych, w obronie rodziny i przed demoralizacją dzieci. Zgłoszenia podjęcia tej modlitwy przez jedną, wybraną godzinę w tych dniach przy wyjściu z kościoła.
  6. W przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych będzie można podjąć zobowiązanie Duchowej Adopcji dziecka poczętego.
  7. Rekolekcje parafialne w tym roku odbędą się w dn. 4-7 kwietnia i poprowadzi je ks. prof. Franciszek Longchamps de Bérier. Na rekolekcje akademickie zapraszamy w dn. 14-16 kwietnia. Poprowadzą je o. Tomasz Nowak OP i br. Szymon Janowski OFMCap.
  8. Wszystkich chętnych Parafian i Przyjaciół Zbawiciela, zapraszamy na pielgrzymkę pokutną na Święty Krzyż. Odbędzie się ona w sobotę przed Niedzielą Palmową, 13 kwietnia. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Marcina.