III Niedziela Wielkanocna | Ogłoszenia parafialne

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną, rozpoczynającą XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny i trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Tegoroczne hasło zaczerpnięte jest z Pierwszego Listu św. Piotra: „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1P 1, 12). Niech będzie dla nas okazją do odkrywania Pana Boga i Jego woli. Codzienne rozważanie Pisma Świętego zmienia nas i nasze patrzenie na świat.
  2. Dziś o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną z racji I niedzieli miesiąca. W tygodniu nabożeństwa majowe codziennie o 18.00.
  3. W tym tygodniu w poniedziałek będziemy obchodzić Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, a w środę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski. Tego dnia o 18.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta zbiorowa w intencji solenizantów. Intencje można zgłaszać w zakrystii i kancelarii. W sobotę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej – patronki Warszawy.
  4. Jutro, w poniedziałek o 20.00 rozpocznie się ostatni przed wakacjami kurs przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Zapisy przez formularz na naszej stronie internetowej.
  5. We wtorek zapraszamy na uroczystą Mszę świętą w czasie, której zostanie odsłonięte popiersie gen. Józefa Hallera, który w czasie wojny 1920 roku wielokrotnie modlił się w naszym kościele przed wizerunkiem Matki Zbawiciela. Mszy o 17.00 będzie przewodniczył ks. gen. bryg. Sławomir Żarski. Wcześniej, o 15.15 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbędzie się wykład pt. „Generał Józef Haller – patriota, żołnierz, polityk”, który wygłosi prof. dr hab. Tomasz Panfil. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach.
  6. Ruch Światło-Życie zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary, czyli rekolekcje skierowane do młodzieży, studentów i dorosłych. Spotkania rozpoczną się w najbliższy piątek o 19.30 na plebanii.
  7. W sobotę odbędzie się pielgrzymka do Sokółki, Świętej Wody i Białegostoku. Informacje i zapisy przy wyjściu z kościoła oraz u ks. Michała.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium Urodzin i Chrztu Świętego Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich oraz Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 25 maja. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Szczegółowe informacje u ks. Marcina.
  9. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 18.30 będzie razem z nami modlił się ks. Madan Sual Singh, posługujący w parafii św. Pawła w Balliguda w Indiach. Ks. Madan jest codziennie świadkiem prześladowań i męczeństwa naszych braci w Chrystusie.
  10. Za tydzień taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.