IV Niedziela Adwentu | Ogłoszenia parafialne

1. O 18.00 zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne.
  2. Przy głównym ołtarzu znajduje się Światełko Betlejemskie. Osoby, które chciałyby zabrać ogień z Betlejem do swoich domów, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
  3. W kiosku przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć pobłogosławione opłatki na wigilijny stół. Fundusze zbierane przy tej okazji wesprą prace remontowe na zewnątrz naszej świątyni. Przy wyjściu z kościoła dzieci ze scholi „Aniołki Zbawiciela” rozprowadzają świece Caritas w ramach wsparcia najbardziej potrzebujących oraz dzieci z parafialnej scholi.
  4. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte tylko w godzinach przedpołudniowych: o 6.15, 7.00, 7.30, 8.00 i 9.00. W tym dniu możliwość spowiedzi tylko podczas tych Mszy. Nie ma Mszy i spowiedzi po południu. Według tradycji polskiego Kościoła tego dnia zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O północy Pasterka, po niej podzielimy się opłatkiem w naszej parafialnej wspólnocie.
  5. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. W pierwszy i drugi dzień Świąt Msze święte według porządku niedzielnego. Do 1 stycznia obchodzić będziemy Oktawę Bożego Narodzenia.
  6. W czasie Oktawy Bożego Narodzenia spowiedź w naszym Sanktuarium tylko podczas Mszy świętych. W Wigilię, pierwszy i drugi dzień świat kancelaria parafialna będzie nieczynna. W roboczych dniach Oktawy będzie otwarta tylko po południu  w godz. 16.00-18.00.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Świętej Rodziny. Z tej racji zapraszamy na Mszę świętą o 11.30, w czasie której odbędzie się szczególne błogosławieństwo rodzin. Prosimy o przyniesienie krzyża lub innych ważnych dla rodziny wizerunków, przed którymi modlicie się w swoim domu.
  8. Podobnie jak w mijającym roku, na początku stycznia rozpoczną się w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez katechistów Drogi Neokatechumenalnej. Pierwsza katecheza w poniedziałek, 6 stycznia. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę, poznać lepiej Pismo święte i naukę Kościoła.
  9. Zachęcamy do nabywania nowego numeru biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel”. W tym numerze oprócz informacji o bieżącym funkcjonowaniu Parafii oraz zapowiedzi wydarzeń znajdziemy m. in. rozważania mogące być pomocą w dobrym przeżywaniu czasu Świąt oraz wiele informacji na temat prowadzonych na zewnątrz kościoła prac renowacyjnych.