Niedziela Palmowa | Ogłoszenia parafialne

1. Od Niedzieli Palmowej rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas przeżywania tajemnic śmierci i zmartwychwstania Chrystusa i naszego przygotowania do obchodów Świąt Wielkanocnych. Są to najważniejsze dni w Roku Liturgicznym. Powinny być czasem wyciszenia i zadumy oraz naszej szczególnej modlitwy.
  2. Dziś o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  3. Rozpoczynamy dziś rekolekcje dla środowiska akademickiego, a zarazem rekolekcje „ostatniej szansy” pod hasłem „Przejedzeni”. Poprowadzą je o. Tomasz Nowak, dominikanin i br. Szymon Janowski, kapucyn. Msze święte z nauką od niedzieli do wtorku o 20.30.
  4. Przy wyjściu z kościoła dzieci ze scholi „Aniołki Zbawiciela” rozprowadzają świece wielkanocne. Dochód wesprze najbardziej potrzebujących oraz wyjazd wakacyjny.
  5. Jak co roku, ministranci rozprowadzają dziś przed kościołem palemki. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu ministrantów.
  6. W Wielki Czwartek obchodzić będziemy pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Przed południem księża będą odprawiać Mszę Krzyżma w koncelebrze ze wszystkimi biskupami i prezbiterami naszej diecezji w Archikatedrze Warszawskiej. Podczas tej liturgii zostaną poświęcone olej krzyżma i olej chorych, a księża odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie. Na Mszę Wieczerzy Pańskiej zapraszamy do naszego Sanktuarium o 18.00. Po Mszy czuwanie w Ciemnicy do 22.00. W Wielki Czwartek spowiadamy rano do 8.00, po południu 15.00-17.00.
  7. W Wielki Piątek gromadzimy się rano na Ciemnej Jutrzni o 8.00. Droga Krzyżowa połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 14.30 – tą modlitwą rozpoczniemy nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża o 18.00. Po liturgii czuwanie w Grobie Pańskim do 22.00. Spowiedź w godz. 7.00-17.00.
  8. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w godz. 7.00-18.00. Ciemna Jutrznia o 8.00. O 15.00 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w drugi dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Na Liturgię Paschalną gromadzimy się o 20.00. Na tę liturgię przynosimy ze sobą świece. Spowiedź w godz. 7.00-18.00.
  9. Procesja i Msza Rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o 6.00. Tego dnia nie będzie Mszy świętej o 7.00.
  10. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki w czasie procesji rezurekcyjnej w środę, 17 kwietnia o 17.30. Zbiórka przed kancelarią parafialną.
  11. W poniedziałek, 6 maja o 20.00 rozpocznie się ostatni przed wakacjami kurs przygotowania do bierzmowania dla dorosłych. Zapisy przez formularz na naszej stronie internetowej.
  12. W piątek, 10 maja o 19.30 rozpoczną się rekolekcje „Seminarium Odnowy Wiary”. Zapraszamy młodzież, studentów i dorosłych.