Wniebowstąpienie Pańskie | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną  z racji I niedzieli miesiąca. W tygodniu nabożeństwo codziennie o 18.00.
  2. Obchodzimy dziś XII Święto Dziękczynienia, pod hasłem Dziękujemy za Wielkich Pasterzy – św. Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Kard. Kazimierz Nycz zachęca do wzięcia udziału w uroczystej Mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej o 12.00 oraz w koncercie z racji 40-tej rocznicy pierwszej wizyty św. Jana Pawła II w Ojczyźnie. Koncert rozpocznie się o 20.30 na pl. Piłsudskiego.
  3. Po każdej Mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
  4. W ramach przygotowań do jubileuszu 20-lecia koronacji wizerunku Matki Zbawiciela przez św. Jana Pawła II, zapraszamy na wykład prof. Wojciecha Kurpika pt. „Jasnogórska Hodegetria. O ikonie Matki Bożej Jasnogórskiej”, który odbędzie się w naszym kościele jutro – w poniedziałek, 3 czerwca po Mszy świętej o 18.30. Pan Profesor jest wybitnym specjalistą w zakresie konserwacji dzieł  sztuk, od 40 lat jest członkiem komisji do spraw opieki nad obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej. Organizatorem wykładu jest Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Msza w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii o 17.00. W piątek zachęcamy do korzystania z sakramentu spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej.
  6. Wspólnoty  działające w naszej parafii serdecznie zapraszają na modlitewne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w najbliższą sobotę. Czuwanie rozpocznie się o 19.45 , a zakończy się Mszą świętą o 23.00. Nowenna przed uroczystością codziennie na rozpoczęcie Mszy o 15.00.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy ona okres wielkanocny. Przypominamy o obowiązku przyjęcia komunii świętej w tym świętym czasie.
  8. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę o 13.00 w czasie, której wraz z ks. Andrzejem Przekazińskim będziemy dziękować Bogu za dar powołania Księdza Prałata w 50-lecie przyjęcia przez niego święceń kapłańskich.
  9. W przyszłą niedzielę o 19.30 wystąpi z koncertem Chór „Tibi Domine” oraz Chór Eolides z Paryża. W programie muzyka a capella z różnych epok. Wcześniej chóry zapewnią oprawę muzyczną Mszy o 18.30.