XII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. W dawnej oktawie Bożego Ciała zapraszamy codziennie na nieszpory eucharystyczne z nabożeństwem czerwcowym o 17.45. W czwartek – na zakończenie oktawy – błogosławieństwo wianków podczas Mszy świętej o 18.30. W dniach po oktawie nabożeństwo czerwcowe o 18.00.
  2. Przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zbierają podpisy za projektem ustawy, która ma zatrzymać wprowadzenie demoralizujących treści w proces wychowania dzieci i młodzieży w szkołach.
  3. Także przy wyjściu z kościoła rodzice i dzieci oraz członkowie Przymierza Rodzin przeprowadzają zbiórkę ofiar celem wsparcia ich wakacyjnego wyjazdu organizowanego przez naszą parafię.
  4. Od jutra spowiedź w naszym kościele tylko podczas Mszy świętych, a kancelaria parafialna czynna jedynie po południu w godz. 16.00-18.00.
  5. Jutro Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W lipcu zapraszamy studentów na wspólny odpoczynek do Witowa k/Zakopanego. Dom otwarty będzie od 1 do 13 lipca – można przyjechać na kilka dni lub na całe dwa tygodnie. Bliższych informacji udziela ks. Piotr.
  7. Grupa „Biało-Żółta”, zaprasza na pielgrzymi szlak na Jasną Górę w dniach 5-14 sierpnia. W zakrystii można składać intencje modlitewne, w których pielgrzymi będą się modlić podczas rekolekcji w drodze. Można też złożyć ofiarę, która będzie przeznaczona na zakup produktów spożywczych na czas pielgrzymowania.
  8. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na XVI Ogólnopolską Pielgrzymkę Franciszkańską na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 20 lipca. Zapisy będą przeprowadzane w kolejne niedziele lipca. Koszt 55 zł. Szczegółowe informacje w gablocie FZŚ przy wyjściu z kościoła.
  9. Nasza parafia we współpracy z Radiem „Wnet” organizuje w dniach 19-29 września br. pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Libanu, ojczyzny św. Charbela. Szczegóły w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  10. Zgodnie z prośbą polskich biskupów zebranych na 383. sesji plenarnej Konferencji Episkopatu Polski po Mszy świętej odśpiewamy „Suplikacje” jako publiczne przebłaganie Boga za popełnione grzechy świętokradztwa i profanacje.