II Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: dziś, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o 17.30. W piątki zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o 15.45, 17.30 (dla dzieci), o 19.00, i o 20.00 (dla młodzieży i studentów).
  2. Przy wyjściu z kościoła dzieci z parafialnej scholi „Aniołki Zbawiciela” rozprowadzają świece wielkanocne Caritas. Dochód wesprze najbardziej potrzebujących oraz wakacyjny wyjazd dzieci z  naszej parafii.
  3. W piątek przypada 13-ty dzień miesiąca, w którym wyrażamy naszą wdzięczność za dar koronacji Obrazu Matki Zbawiciela. Ze względu na okres Wielkiego Postu czuwanie zostanie poprowadzone przez studentów naszego duszpasterstwa w postaci „Drogi Krzyżowej z Matką” o 20.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  4. Także w piątek przypada 7. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Ojca Świętego Franciszka. W związku z tym wydarzeniem kard. Kazimierz Nycz kieruje do nas zaproszenie do wzięcia udziału w Święcie Papieskim w najbliższy czwartek o 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej.
  5. Rekolekcje parafialne w tym roku odbędą się w dn. 29 marca – 1 kwietnia i poprowadzi je ks. Maciej Gierula. Na rekolekcje akademickie zapraszamy w dn. 5 – 7 kwietnia. Poprowadzi je bp prof. Michał Janocha.
  6. Zachęcamy do lektury nowego numeru biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel”. W tym wydaniu znajdziemy pomoc w lepszym przeżywaniu Wielkiego Postu, materiały mogą pomóc przygotować się do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz bieżące informacje z życia naszej Parafii. Biuletyn jest jest dostępny przy ołtarzu św. Ekspedyta. Składane ofiary będą przeznaczone na fundusz remontowy.
  7. W związku z zagrożeniem epidemią po błogosławieństwie końcowym będziemy dziś modlić się dziś śpiewem Suplikacji, prosząc o ustrzeżenie nas i świata przed chorobami.