Wszystkich Świętych | Ogłoszenia parafialne

1. Jutro przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte będą sprawowane według porządku powszedniego. Dodatkowa Msza o 12.00. Na tę Mszę przyjmujemy intencję zbiorową za bliskich zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół i parafian. Dziś i jutro o 17.30 procesja żałobna, a po niej Msza za zmarłych. Intencje na te procesje, jak i wypominki roczne, które odczytujemy w każdą niedzielę o 9.30, można składać u księży przy wyjściu z kościoła lub w kancelarii. Przy ołtarzu św. Antoniego stoi puszka do której można składać intencje na wypominki jednorazowe odczytywane w listopadzie w czasie  codziennej modlitwy różańcowej o 17.45.
  2. W związku z trwającą epidemią Penitencjaria Apostolska wydała dekret wydłużający okres możliwości uzyskania odpustu za zmarłych na cały listopad. Osoby starsze i chore będą mogły uzyskać odpust nie opuszczając domu, ale pozostając w duchowej łączności z Kościołem. Osoby, które mogą pobożnie nawiedzić cmentarz, powinny to uczynić. Odpust można uzyskać w ciagu ośmiu, dowolnie wybranych dni w miesiącu. Obowiązujący dla wszystkich pozostaje warunek braku przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego, modlitwy za zmarłych oraz odbycie spowiedzi sakramentalnej i przyjęcie Komunii Świętej, gdy tylko pojawi się taka możliwość. Jutro odpust za zmarłych można uzyskać nawiedzając kościół, zachowując powyższe warunki i modląc się w intencjach papieskich modlitwą „Ojcze nasz” i Wyznaniem wiary.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza w intencji kapłanów posługujących w naszej Parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne o 17.00. W piątek zachęcamy do odbycia spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej, a w sobotę zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne według objawień fatimskich po Mszy o 9.00.
  4. Wspólnota Żywego Różańca zachęca do podjęcia inicjatywy „Różańca nieustannego”, od 2 do 8 listopada w intencji przedbłagalnej za grzechy znieważające Boga w naszej Ojczyźnie. Modlitwę tę można podejmować w dowolnym miejscu. Zapisy na konkretne godziny po Mszach świętych przy wyjściu z kościoła.
  5. W ramach ogólnopolskiej inicjatywy modlitwy wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu „Różaniec do granic nieba” zapraszamy na modlitwę różańcową w Kaplicy Matki Zbawiciela codziennie w dniach od 2 do 7 listopada o 20.30.
  6. W czasie epidemii opieką chcemy otoczyć osoby starsze. Proponujemy im pomoc w zrobieniu zakupów i innych potrzebach, których realizacja łączy się z wyjściem z domu. Prosimy o zgłaszanie takich osób z terenu naszej Parafii pod numer telefonu: 790 252 400. Jeżeli ktoś chciałby nas wesprzeć w tej pomocy, także prosimy o kontakt pod ten numer.