XIX Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
  2. W czwartek o godz. 19.30 zapraszamy na procesję różańcową i czuwanie z racji 13. dnia miesiąca. Jest to jednocześnie dziękczynienie za dar koronacji Obrazu Matki Zbawiciela.
  3. W piątek, 14 sierpnia przypada 79. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego, którego relikwie znajdują się w naszym Sanktuarium.
  4. W sobotę, 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Uroczystość ta jest również dniem odpustowym w naszym Sanktuarium. Możemy uzyskać odpust zupełny dla siebie lub ofiarować go za zmarłych. Tego dnia wspominamy też 100 rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „Cudu nad Wisłą”, modlimy się w Narodowy Dzień Wojska Polskiego, by stało zawsze na straży naszej wolnej, niepodległej Ojczyzny.
  5. Wstrząśnięci tragedią w Bejrucie odpowiadamy na apel Konferencji Episkopatu Polski i w przyszłą niedzielę, 16 sierpnia organizujemy dzień solidarności z Libanem. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc Libanowi.
  6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
  7. Wszystkim odpoczywającym życzymy dobrego czasu, nabierania sił fizycznych i duchowych, odkrywania Pana Boga w pięknie przyrody, pamiętając o niedzielnej i świątecznej Eucharystii oraz codziennej modlitwie.