XVI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Z wielkim smutkiem informujemy, że w miniony wtorek, 14 lipca zmarł ks. prałat Bronisław Piasecki – długoletni proboszcz naszej Parafii. Przeżył 79 lat, w tym kapłaństwie – 56 lat. Msza pogrzebowa odbędzie się w naszym kościele, w piątek, 24 lipca o 11.00. Po Mszy świętej nastąpi odprowadzenie ciała zmarłego na Cmentarz Powązkowski, gdzie zostanie złożone w grobie kapłańskim.
  2. Przed pogrzebem, w czwartek o 17.30 będziemy modlić się nieszporami za zmarłych i różańcem. O 18.30 zostanie odprawiona parafialna Msza święta za śp. Księdza Prałata. W piątek o 9.30 rozpocznie się czuwanie przy trumnie w naszym kościele – będziemy modlić się jutrznią żałobną i różańcem. Zachęcamy do włączenia się w uroczystości pogrzebowe. Prosimy, by wszyscy uczestnicy ze szczególną starannością dbali o przestrzeganie wskazań sanitarnych – zwłaszcza prosimy o zakrycie ust i nosa maską ochronną (nie częścią odzieży) oraz nałożenie rękawiczek jednorazowych.
  3. Dziś o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w czasie którego będziemy prosić o życie wieczne dla śp. Księdza Prałata.
  4. W przyszłym tygodniu, w środę będziemy obchodzić Święto Św. Marii Magdaleny, w czwartek Święto Św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy, a w sobotę Święto Św. Jakuba, apostoła.
  5. W sobotę tradycyjnie wspominamy też św. Krzysztofa i za jego wstawiennictwem modlimy się w intencji kierowców. Tego dnia po Mszy świętej o 18.30 odbędzie się poświęcenie pojazdów na placu za kościołem (od ul. Mokotowskiej). Zachęcamy do pobłogosławienia zwłaszcza nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą.
  6. Na czas wakacji dzieciom, młodzieży i wszystkim wypoczywającym życzymy błogosławionego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domów. Do końca sierpnia nie będzie Mszy świętych w dni powszednie o godz. 9.00 i 17.00. Spowiedź w tygodniu tylko podczas Mszy świętych, a kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku jedynie po południu – od 16.00 do 18.00.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.