XXI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj o 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  2. Jutro przypada Święto Św. Bartłomieja, apostoła. To dzień imienin posługującego w naszej Parafii ks. Bartłomieja Pergoła. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  3. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte w naszym Sanktuarium, jak w dni powszednie. Dodatkowa Msza święta o 12.00. W sobotę zaś przypada Wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela – patrona naszej bazyliki archikatedralnej.
  4. W czwartek – 28. dzień miesiąca. Trwamy na modlitwie o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, prosząc o jej obfite owoce dla nas i całego Kościoła. W naszej Parafii Msza święta w tych intencjach w czwartek o 18.30.
  5. W zeszłym tygodniu przeżywaliśmy Niedzielę solidarności z Libanem. Na pomoc poszkodowanym zebraliśmy prawie 9 tys. złotych. Dziękujemy za hojność całej wspólnoty parafialnej i Przyjaciół Zbawiciela. Jednocześnie prosimy wciąż o modlitwę za wszystkich, którzy ucierpieli w wybuchu, cały naród libański i pokój na Bliskim Wschodzie.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

INFORMACJE O PRASIE KATOLICKIEJ

Obok ołtarza świętego Antoniego można zaopatrzyć się w nowy numer tygodnika „Idziemy”. Na okładce tygodnika umieszczono tytuł „Pielgrzymowanie sercem” – jest to nawiązanie do realnego w tym roku „stylu” pielgrzymowania. W „Idziemy” jest kilka ciekawych relacji (m.in. z poświęcenia figury Matki Bożej Łaskawej), jest opisany związek Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego z Jasną Górą i opis służby świeckiego misjonarza – wolontariusza na Madagaskarze.

W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy „Plan dla parafii”, czyli nową odpowiedź, jak – w świetle najnowszych dokumentów Kościoła – ma funkcjonować parafia. Poza tym jest w „Gościu” wywiad („o spotkaniach bez piuski”) z księdzem biskupem Adrianem Galbasem, są ciekawe teksty nawiązujące do powstań śląskich i – dla niektórych bardzo ważne – „przepisy prawne dotyczące pogrzebu dziecka martwo urodzonego”.

Na okładce „Niedzieli” widzimy tytuł „Entuzjazm Kościoła na Jasnej Górze” z dopiskiem „Śpiewaliśmy świętemu papieżowi”. Tematem numeru aktualnej „Niedzieli” to zwrot „Polski charyzmat misyjny”, a na kolejnych stronach można przeczytać o „Znakach Obecności Boga”, a potem opowieść o nieznanym diakonie – męczenniku z Wilna i o pokucie „potrzebnej Polakom”.