XXIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne z procesją eucharystyczną z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca.
  2. We wtorek przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, popularnie nazywane Świętem Matki Bożej Siewnej, a w sobotę Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
  3. W środę przypada wspomnienie bł. Anieli Salawy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce. Wspólnota FZŚ działająca w naszej Parafii zaprasza na uroczystą Mszę świętą o 17.00 poprzedzoną Drogą Krzyżową o 16.00. Po Mszy świętej spotkanie braterskie. Zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane działalnością FZŚ i chcące dołączyć do wspólnoty.
  4. W przyszłą niedzielę, 13 września rozpoczniemy rekolekcje parafialne. W niedzielę nauka rekolekcyjna na wszystkich Mszach świętych. Od poniedziałku do środy na Mszach o 9.00, 15.00 i 18.30. Rekolekcje wygłosi ks. Maciej Gierula – założyciel Fundacji „Pro Spe” działającej w Gruzji. W niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek celem wsparcia działalności fundacji.
  5. Także w przyszłą niedzielę, wyjątkowo o 17.30 zapraszamy  na procesją różańcową z racji 13. dnia miesiąca – nasze dziękczynienie za dar koronacji wizerunku Matki Zbawiciela.
  6. W ramach XXI Warszawskiego Festiwalu Organowego „Organy Śródmieścia” zapraszamy na koncert naszego organisty – pana Tomasza Kalisza. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę o 19.30. W programie utwory m. in.  Bacha, Morettiego, i Purcella.
  7. Spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla młodzieży, która rozpoczęła je w zeszłym roku, odbędzie się w przyszłą niedzielę o 16.00 na plebanii. Spotkanie dla młodzieży, która chce rozpocząć przygotowanie w tym roku, odbędzie się w ostatnią niedzielę września. Do tego czasu można zgłaszać się w kancelarii parafialnej. Szczegółowych informacji udziela ks. Maciej. Kurs bierzmowania dla osób dorosłych rozpocznie się 5 października – zapisy przez formularz na stronie internetowej Parafii.
  8. Dziewczęta w wieku 8–12 lat i 13–17 lat zapraszamy do działającej przy naszej parafii gromady i drużyny harcerskiej Skautów Europy. Szczegółowych informacji udziela ks. Piotr. Zapisywać można się w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.