XXVIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Obchodzimy dziś XX Dzień Papieski. Jak co roku, przy wyjściu z kościoła stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia będą zbierać ofiary celem wsparcia zdolnej, ale niezamożnej młodzieży.
  2. Dziś o 17.30 zapraszamy na doroczną procesję różańcową. Intencje modlitwy można jeszcze składać w zakrystii.
  3. W październiku różaniec codziennie o 17.45. W poniedziałek i czwartek na nabożeństwa szczególnie zapraszamy dzieci.
  4. We wtorek 13-ty dzień miesiąca. O 19.30 zapraszamy na procesję różańcową – nasze dziękczynienie za dar koronacji wizerunku Matki Zbawiciela.
  5. W najbliższy piątek będziemy obchodzić Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej. Tego dnia przypada także 42. rocznica wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zachęcamy do modlitwy za jego orędownictwem w naszym sanktuarium.
  6. Zapraszamy narzeczonych i pary rozeznające powołanie małżeńskie na kurs przedmałżeński, który obejmuje cykl 10 spotkań w piątki o 17.30. Pierwsze spotkanie w najbliższy piątek. Zapisy przez stronę internetową Parafii.
  7. W sobotę Mszą świętą o 9.00 rozpoczniemy 33-dniowe indywidualne rekolekcje przygotowujące do zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Ten praktykowany od wieków program prawdziwej duchowej przemiany polega na codziennej medytacji i modlitwie w oparciu o przygotowane materiały. Uroczyste zawierzenie się odbędzie się 21 listopada w święto Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Szczegółowych informacji udziela ks. Michał
  8. Formacja dla rodziców i dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą w przyszłą niedzielę o 16.00. To ostatnia możliwość, by dołączyć do grupy dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii.
  9. Duszpasterstwo Akademickie „Sandał” zaprasza na rozpoczynające się w przyszłą niedzielę akademickie rekolekcje „na dobry początek” pod hasłem „Rekolekcje o trójkącie”. Poprowadzi je znany kaznodzieja i duszpasterz – ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak. Msza święta z homilią rekolekcyjną w niedzielę, poniedziałek i wtorek o 20.30.
  10. 10.Zbliżają się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przyjmujemy wypominki roczne, które odczytujemy w niedziele po Mszy o 8.30, a w pierwszy poniedziałek miesiąca o 18.30 odprawiamy w tych intencjach Mszę świętą. Przyjmujemy też intencje na procesje żałobne, które zostaną odprawione 1 i 2 listopada o 17.30. Intencje te prosimy składać w zakrystii lub w kancelarii. Przy ołtarzu św. Antoniego stoi puszka do której można składać intencje i ofiary na wypominki jednorazowe, odczytywane w listopadzie w czasie modlitwy różańcowej o 17.45.
  11. 11.Zachęcamy do lektury nowego numeru biuletynu „Nasz Zbawiciel”. W numerze m.in. wspomnienia z pogrzebu Księdza Prałata Bronisława oraz rozważania różańcowe. Biuletyn dostępny przy ołtarzu św. Ekspedyta. Składane ofiary będą przeznaczone na prace remontowe w naszym Sanktuarium.