XXX Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś i przez cały tydzień zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17.45. W poniedziałki i czwartki na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci.
  2. W środę będziemy obchodzić Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. To także dzień imienin posługującego w naszej wspólnocie Księdza Prałata Tadeusza Sowy – w naszych modlitwach polecajmy go opiece Świetego Patrona i Matki Bożej.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych, a 2 listopada – Dzień Zaduszny. W niedzielę Msze święte, jak co tydzień, a w Dzień Zaduszny według porządku powszedniego z dodatkową Mszą świętą o 12.00. Na tę Mszę przyjmujemy intencję zbiorową za bliskich zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół i parafian. 1 i 2 listopada o 17.30 procesja żałobna, a po niej Msza za zmarłych. Intencje na te procesje, jak i wypominki roczne, które odczytujemy w każdą niedzielę o 9.30, można składać u księży przy wyjściu z kościoła lub w kancelarii. Przy ołtarzu św. Antoniego stoi puszka do której można składać intencje na wypominki jednorazowe odczytywane w listopadzie w czasie modlitwy różańcowej o 17.45.
  4. W związku z trwającą epidemią Penitencjaria Apostolska wydała dekret wydłużający okres możliwości uzyskania odpustu za zmarłych na cały listopad. Osoby starsze i chore będą mogły uzyskać odpust nie opuszczając domu, ale pozostając w duchowej łączności z Kościołem. Osoby, które mogą pobożnie nawiedzić cmentarz, powinny uczynić to w ciagu ośmiu, dowolnie wybranych dni w miesiącu. Obowiązujący pozostaje warunek braku przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego, modlitwy za zmarłych oraz odbycie spowiedzi sakramentalnej i przyjęcie Komunii Świętej, gdy tylko pojawi się taka możliwość.