Zesłanie Ducha Świętego | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejsza Uroczystość kończy Okres Wielkanocny. Jutro rozpoczniemy Okres Zwykły w roku liturgicznym. Przypominamy o obowiązku wielkanocnej Komunii Świętej, którą powinniśmy przyjąć – po odpowiednim przygotowaniu – do przyszłej niedzieli.
  2. Dziś o 18.00 ostatnie nabożeństwo majowe. Od jutra codziennie o 18.00 nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.
  3. Jutro będziemy obchodzić Święto Matki Bożej, Matki Kościoła, a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  4. Także w czwartek przypada 32. rocznica konsekracji kardynała Kazimierza Nycza. W modlitwach pamiętajmy o Pasterzu naszej Archidiecezji.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii i o nowe powołania do służby Bożej o 17.00. W piątek zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej. W sobotę nabożeństwo adoracyjne wg Objawień Fatimskich po Mszy o 9.00.
  6. Zapraszamy na konferencję „Prymas Tysiąclecia we wspomnieniach najbliższych domowników”, która odbędzie się w w przyszłą niedzielę o 16.30 w naszym kościele. Wśród prelegentów m. in. ks. prałat Bronisław Piasecki oraz Anna Rastawicka i Irena Szajer z Instytutu Prymasowskiego. Konferencja będzie doskonałą okazją, by uczcić pamięć o wielkim Prymasie i lepiej przygotować się do jego beatyfikacji. Przy wyjściu z kościoła można dziś nabyć książkę ks. prałata Piaseckiego pt. „Ostatnie dni Prymasa Tysiąclecia”. Zachęcamy do lektury tej wyjątkowej pozycji.
  7. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną Ksiądz Kardynał skierował do nas słowo. (Znosi w nim obowiązującą dotychczas dyspensę od niedzielnego udziału we Mszy świętej, jednocześnie przypominając, że wciąż obowiązują zwykłe zasady zwolnienia z obowiązku niedzielnego. Na ich mocy zwolnione są z niego osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji lub mające szczególne wskazania władz sanitarnych oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi, o ile uniemożliwia im to udział w niedzielnej Eucharystii).
  8. W związku z powrotem do normalnej pracy formacyjnej części grup i wspólnot, informujemy, że od jutra nasz kościół będzie zamykany po wieczornej Mszy świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie się kończyć nabożeństwem czerwcowym. W czwartki Adoracja do 21.00.