III Niedziela Adwentu | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
  2. Dziś o 20.30 rozpoczną się rekolekcje adwentowe dla środowiska akademickiego – zapraszamy wszystkich studentów i ludzi związanych z nauką. Rekolekcje będzie głosił bp prof. Michał Janocha. Msze święte z nauką także w poniedziałek i wtorek – również o 20.30.
  3. Dziś rozpoczynamy także Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, prosząc o uświęcenie i miłość wzajemną w naszych domach.
  4. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świąteczne świece Caritas oraz pobłogosławione opłatki na wigilijny stół. Dochód ze sprzedaży wspiera parafialne dzieło Caritas oraz wigilijną akcję pomocy dzieciom. Dodatkowo można wesprzeć skromnie żyjących parafian poprzez przygotowanie paczki z artykułami żywnościowymi lub poprzez wsparcie doposażenia domu rodzin znajdujących się w szczególnie trudnych sytuacjach życiowych. Szczegóły u członków Parafialnego Zespołu Caritas.
  5. Także przy wyjściu z kościoła dzieci ze scholi „Aniołki Zbawiciela” rozprowadzają własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i figurki Jezusa do Bożonarodzeniowego żłóbka. Dochód ze sprzedaży stanowi wsparcie duszpasterstwa dzieci w naszej parafii.
  6. Roraty w dni powszednie o 6.15. W środę na Roraty o 6.15 zapraszamy szczególnie studentów. Tego dnia roraty dla dzieci o 17.00.
  7. Jutro przypada 13-ty dzień miesiąca. Jak co miesiąc, będziemy dziękować za dar koronacji wizerunku Matki Zbawiciela. Na procesję różańcową zapraszamy wyjątkowo o 17.30.
  8. Od czwartku przed Mszą o 15.00 będziemy modlić się Nowenną do Dzieciątka Jezus – na dziewięć dni przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego.
  9. W najbliższy czwartek, 16 grudnia po Mszy świętej o 18.30 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na plebanię (sala nr 6) na kolejne spotkanie konsultacyjne w ramach rozpoczętego Synodu Biskupów.
  10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe, które wygłosi o. Piotr Prusakiewicz CSMA. W niedzielę nauka na wszystkich Mszach świętych (poza 20.30), a w poniedziałek i wtorek na Mszach o 6.15, 9.00, 15.00 i 18.30.
  11. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy.
  12. Niedługo rozpoczniemy czas wizyty duszpasterskiej, tzw. „Kolędy”. W tym roku, w związku z trwającą pandemią, będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych części parafii na Msze święte w styczniu. Zachowując zasady bezpieczeństwa, będziemy chcieli także odwiedzić w domach i mieszkaniach wszystkich tych, którzy wyrażą taką wolę. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza, który możemy znaleźć w zakrystii, kancelarii parafialnej lub na naszej stronie internetowej.