I Niedziela Adwentu | Ogłoszenia parafialne

1. Wyjątkowy charakter rozpoczynającego się Adwentu wyrażają Roraty. Msze święte roratnie w dni powszednie o godz. 6.15. Zapraszamy do udziału w roratach dzieci, a studentów szczególnie zapraszamy w środy. Rekolekcje adwentowe parafialne i akademickie będziemy przeżywać w dniach 11-13 grudnia.

2. Dzisiaj o godz. 18.00 nieszpory.

3. Nabożeństwa różańcowe połączone z modlitwą wypominkową do końca listopada w dni powszednie o godz. 17.45. Przypominamy, że przy ołtarzu św. Ekspedyta znajduje się puszka, do której można składać intencje na wypominki jednorazowe. Także do końca listopada przyjmowane są w kancelarii i zakrystii wypominki roczne.

4. Zapraszamy osoby dorosłe na trzecie otwarte spotkanie poświęcone pogłębianiu wiary. Temat spotkania: „Pismo Święte a Tradycja”. Spotkanie, prowadzone przez ks. Macieja, dzisiaj o godz. 16.15 w sali nr 5 na plebanii.

5. We wtorek wspomnienie świętych franciszkańskich obchodzone w rocznicę zatwierdzenia przez Stolicę Apostolską reguły św. Franciszka z Asyżu.

6. W środę święto św. Andrzeja Apostoła. To dzień imienin ks. Prał. Andrzeja Przekazińskiego, który posługuje w naszej Parafii. Msza święta w intencji Solenizanta o godz. 7.00 i 7.30.

7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza święta w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii o godz. 17.00; zachęcamy do korzystania w pierwszy piątek z sakramentu spowiedzi i przyjęcia komunii świętej wynagradzającej; w sobotę nabożeństwo adoracyjne według Objawień Fatimskich po Mszy świętej o godz. 9.00.

8. Fundacja Pomoc im. Prymasa Tysiąclecia podejmuje przez cały adwent zbiórkę różańców, obrazków Matki Bożej i św. Michała Archanioła, medalików i krzyżyków, które zostaną przekazane żołnierzom ukraińskim. Wszystkie dewocjonalia, małych gabarytów, które mogą zmieścić się w kieszeni, można przynosić do zakrystii i kancelarii parafialnej.

9. Akcja Katolicka organizuje dzisiaj seans filmowy dla Parafian i Przyjaciół Zbawiciela. W sąsiadującym z kościołem kinie Luna będzie można obejrzeć film „Prorok” o bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim. Seans rozpocznie się o godz. 14.30.

10. Ofiary złożone dzisiaj na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne.

11. W II niedzielę Adwentu 5 grudnia będzie obchodzony „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”, którego celem jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła na Wschodzie. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na ten cel.

12. Przypominamy, że przy wyjściu z kościoła można nabyć zdrapkę, która może pomóc w dobrym przeżywaniu Adwentu i przygotowaniu na Boże Narodzenie. Składane ofiary będą wsparciem dla naszej scholi Aniołki Zbawiciela i duszpasterstwa dzieci naszej parafii.

13. Parafialny Zespół Caritas prowadzi w każdą niedzielę Adwentu sprzedaż świec na Boże Narodzenie i opłatków na stół wigilijny. Organizuje także zbiórkę do paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej Parafii. Bliższe informacje u członków Caritas w kiosku pod chórem.

14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

15. Życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego i świętego przeżycia Adwentu.

Prasa katolicka

/na 27 listopada 2022/

Redakcja tygodnika „Idziemy” przygotowała do pierwszego adwentowego numeru wiele ważnych tekstów: jest wywiad z biskupem warszawsko – praskim „Sens adwentu” i – jako temat tygodnia – problem: „czy można wierzyć Chrystusowi nie widząc w Kościele świadectwa wiary?”. Jest też w „Idziemy” kolejny artykuł profesora o. Jacka Salija („Nasze zmartwychwstanie”), prawda historyczna o papieżu Piusie XII – „sprawiedliwym wśród narodów świata”, jest artykuł „Jan Paweł II wobec pedofilii” a także tekst, dzięki któremu odróżnimy muzykę religijną od sakralnej i liturgicznej. Łącząc informację z zaproszeniem w tygodniku „Idziemy” opublikowano również program koncertów w Filharmonii na grudzień.

Zachęcamy, jak zawsze do lektury innych tytułów prasy katolickiej.

„Gość Niedzielny” dołącza do najnowszego numeru kalendarz na 2023 rok z wizerunkami polskich świętych; są to reprodukcje obrazów z różnych polskich świątyń. Prócz tego „Gość” podjął temat, który niedawno pojawił się w przestrzeni publicznej „Kto chce zakazać spowiedzi dzieci?”. Otwierając cykl adwentowych rozważań (Adwent z Gościem) przygotowano artykuł o wytrwałości rozumianej jako „nawyk czuwania”. Dzięki lekturze nowego „Gościa” przypomnimy sobie, co to jest odpust. Może też niejednego czytelnika zaciekawić lżejszy materiał, „Skąd się biorą choinki”.

Tematem numeru „Niedzieli” jest ciekawe, pasujące do adwentu zdanie „Świętość na wyciągnięcie ręki”. Poza tym przeczytamy w „Niedzieli” o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej, o grzechu wyrzucania jedzenia i o tym, jak nauka i wiara mogą współgrać ze sobą, poznamy też odpowiedź na pytanie o tatuaże. W dodatku „Bliżej życia z wiarą” znajdziemy wskazówki jak przygotować wieniec adwentowy i jak przeżywać adwent w rodzinie. Jest też w  „Niedzieli”  wyjątkowo dużo praktycznych rad. Zachęcamy też, by w kioskach albo salonikach prasowych znaleźć przeznaczony dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” – są tam propozycje adwentowe dla najmłodszych i ich najlbższych.