IV Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem powołaniowym do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Kazania głosi o. Michał Chaciński OFMConv z Niepokalanowa. Już dziś zapraszamy na najbliższe spotkanie parafialnego FZŚ w poniedziałek, 4 kwietnia o 16.30 na plebanii. Przy wyjściu z kościoła można nabyć i zapoznać się z materiałami o FZŚ.
  2. Dziś o 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
  3. We wtorek o 19.00 w naszym duszpasterstwie akademickim będzie gościł bp Michał Janocha. W ramach grupy „Okno” podzieli się swoją refleksją na temat relacji między Kościołem a kulturą i sztuką. Spotkanie odbędzie się na plebanii.
  4. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek zachęcamy do odbycia spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej. W sobotę nabożeństwo adoracyjne według Objawień Fatimskich po Mszy o 9.00.
  5. W piątek zachęcamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o 15.45, 17.45 (dla dzieci), i o 19.00.
  6. W najbliższy piątek o 20.00 zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych „Słońce nagle zgasło” w wykonaniu Antoniny Krzysztoń. Koncert jest darem  artystki na rzecz prac remontowych w naszej świątyni – po jego zakończeniu będzie można złożyć ofiarę na ten cel do puszek.
  7. W piątek przypada także 15. rocznica rozpoczęcia posługi biskupiej w naszej archidiecezji przez kard. Kazimierza Nycza. Pamietajmy o nim w naszych modlitwach. W sobotę przypada 17. rocznica śmierci św. Jana Pawła II – jego wstawiennictwu polecajmy Kościół i naszą Ojczyznę.
  8. W kiosku przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są świece na stół wielkanocny. Składane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym.
  9. Nasza Parafia włączyła się w akcję Caritas Polska „Paczka dla Ukrainy”. Celem akcji jest pomoc rodzinom pozostałym na Ukrainie przez wysłanie gotowych paczek. Paczka zapewnia podstawowe zaopatrzenie jednej rodzinie na jeden tydzień. Paczkę należy przygotować według szczegółowej instrukcji i zapakować w karton. Instrukcje będą dostępne w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Kartony są do pobrania w Domu Parafialnym. Paczki będziemy przyjmować we czwartek, 31 marca na plebanii od 10.00 do 20.00. Przyjmowane będą tylko paczki skompletowane według listy. Dodatkowe informacje w Parafialnym Zespole Caritas.
  10. Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuariów Francji. Planowany termin 13–20 czerwca 2022. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Michała.