Świętej Bożej Rodzicielki Maryi | Ogłoszenia parafialne

1. 1 stycznia obchodzimy jako 56. Światowy Dzień Modlitw o Pokój, którego tegorocznym hasłem są słowa: „Nikt nie może ocalić się sam”. Módlmy się nieustannie do Boga przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki o pokój na całym świecie, o pokój w sąsiadującej z nami Ukrainie i we wszystkich krajach doświadczających wojny, konfliktów zbrojnych i ludobójstwa.
  2. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, tj.: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  3. Dziś o godz.  17.45 nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  4. W najbliższą środę o godz. 16.00 zapraszamy Radę Duszpasterską, liderów wspólnot parafialnych i nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii na spotkanie – wspólne dzielenie się opłatkiem. Spotkanie odbędzie się na plebanii.
  5. 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła na każdej Mszy świętej. Msze święte tego dnia według porządku niedzielnego. Jest to także Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Taca będzie przeznaczona na działalność misyjną. Tego dnia o godz. 12.00 z Placu Zamkowego tradycyjnie wyruszy Orszak Trzech Króli. Organizatorzy zapraszają na to wydarzenie wszystkich, a szczególnie rodziny z dziećmi.
  6. W sobotę 7 stycznia o godz. 11.00 Msza święta i spotkanie rejonowe Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Po Mszy świętej kolędowanie przy żłóbku i agapa w dolnym kościele.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 Msza święta w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii. W piątek zachęcamy do spowiedzi i przyjęcia komunii świętej wynagradzającej. W sobotę po Mszy świętej o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne według objawień fatimskich.
  8. Narzeczonych i pary rozeznające powołanie małżeńskie zapraszamy na Kurs Przedmałżeński. Obejmuje on cykl 10 spotkań w piątki o godz. 17.30, trzy spotkania w Poradni Rodzinnej oraz skupienie dla narzeczonych na zakończenie kursu. Pierwsze spotkanie odbędzie się 13 stycznia o godz. 17.30 w dolnym kościele. Zapisy przez stronę internetową parafii.
  9. Podobnie jak w poprzednich latach, na początku stycznia rozpoczną się katechezy dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez katechistów Drogi Neokatechumenalnej. Pierwsza katecheza – 9 stycznia 2023 godz. 19.30 w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odnowić życie chrześcijańskie, lepiej poznać Pismo święte i naukę Kościoła, ożywić wiarę i odkryć radość bycia chrześcijaninem.
  10.  W poniedziałek 9 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską tzw. „kolędę”. Będziemy odwiedzać naszych parafian w tygodniu od ok. godz. 16.30, a w sobotę od ok. godz. 14.00. Zachęcamy, aby dobrze wykorzystać spotkanie na modlitwę i rozmowę na tematy związane z wiarą i funkcjonowaniem parafii. Prosimy osoby, które do tej pory nie przyjmowały wizyty kolędowej, a chcą zaprosić kapłana oraz nowych parafian o kontakt w kancelarii lub zakrystii.
    Plan szczegółowy na pierwszy tydzień kolędy.
  11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom Zbawiciela na początku Nowego Roku składamy razem z kapłanami i siostrami zakonnymi posługującymi w naszej parafii serdeczne życzenia. Niech Miłosierny Pan Bóg obdarza Was wszelkimi potrzebnymi łaskami, wspiera we wszystkich podejmowanych zadaniach i umacnia w trudach. Niech wstawiennictwo Matki Zbawiciela będzie dla Was źródłem nadziei i pokrzepienia. Dziękujemy Wam wszystkim za poprzedni rok i z nadzieją we wspólnocie z Wami chcemy wejść w kolejny rok.