V Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. Zasłonięte krzyże przypominają nam o zbliżających się Świętach Wielkanocnych. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną  Niedzielą Palmową. Zadbajmy o właściwe przygotowanie się do Wielkanocy przez odbycie spowiedzi sakramentalnej i gorliwą modlitwę.
  2. Dziś o 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesja eucharystyczna z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca.
  3. Czcicieli św. Franciszka z Asyżu i zainteresowanych wstąpieniem do Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 16.30 w domu parafialnym (sala nr 6).
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Msza święta w intencji kapłanów posługujących w naszej wspólnocie parafialnej i o nowe powołania kapłańskie o 17.00.
  5. W piątek zachęcamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej podczas Drogi Krzyżowej o 15.45, 17.45 (dla dzieci), 19.00 i o 20.00.
  6. W kiosku przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są świece na stół wielkanocny. Składane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym.
  7. Dzieci ze schodki „Aniołki Zbawiciela” rozprowadzają własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i ozdoby na stół wielkanocny. Dochód przeznaczony będzie na duszpasterstwo dzieci w naszej parafii.
  8. Także przy wyjściu z kościoła Akcja Katolicka rozprowadza książeczkę „Proście Pana żniwa” z tekstem nowenny za kapłanów i o nowe powołania za przyczyną św. Andrzeja Boboli. Ponadto przedstawiciele Akacji Katolickiej zapisują też osoby, które chcą przyjąć uchodźców na śniadanie wielkanocne w swoich domach.
  9. W przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzać palemki wielkanocne.
  10. Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuariów Francji. Planowany termin 13–20 czerwca 2022. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Michała.
  11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom za hojne i sprawne zorganizowanie paczek Caritas dla mieszkańców Ukrainy. Odebraliśmy ponad tonę darów, które wyruszyły już na Wschód.