XXIX Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj i w każdy dzień o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo szczególnie w poniedziałki i czwartki. Zachęcamy również do wspólnej modlitwy różańcowej w rodzinach.
  2. Dziś przypada Dzień Papieski w związku z 44. rocznicą wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II. Chcemy świętemu Rodakowi budować żywy pomnik wspierając młodzież, która chce uczyć się i kształtować w duchu jego nauczania. Zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia po wszystkich Mszach świętych przy wyjściu z kościoła. Razem z nami modlą się stypendyści Fundacji.
  3. Dziś i w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 19.00 w dolnym kościele będzie odprawiona Msza święta dla młodzieży. Zachęcamy uczniów do udziału.  Szczegóły u ks. Macieja.
  4. Jutro 17 października o godz. 19.15 w dolnym kościele rozpoczną się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy organizowane przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
  5. Także jutro rozpoczynamy cykl przygotowujący do bierzmowania osoby dorosłe. Przyjmujemy jeszcze zapisy – formularz zgłoszeniowy i szczegóły na stronie internetowej parafii w zakładce sakramenty – bierzmowanie.
  6. W przyszłą niedzielę 23 października zapraszamy osoby dorosłe na drugie spotkanie poświęcone pogłębianiu wiary. Temat spotkania: „Dowody na istnienie Boga a Objawienie”. Spotkanie, prowadzone przez ks. Macieja, rozpocznie się o godz. 16.15 w sali nr 5 na plebanii.
  7. W naszym duszpasterstwie akademickim Sandał w przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje „na dobry początek” zatytułowane „Odwagi! Nie lękajcie się!”, które poprowadzi cieniony rekolekcjonista o. Krzysztof Pałys OP. Msze Święte z kazaniami rekolekcyjnymi o godz. 20.30  od niedzieli do wtorku włącznie.
  8. W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  9. We wtorek święto św. Łukasza, ewangelisty i dzień szczególnej modlitwy za pracowników Służby Zdrowia. Pamiętajmy także w modlitwie, w dniu jego imienin, o ks. dr Łukaszu Przybylskim Dyrektorze Wydziału Katechetycznego w Kurii, który pomaga w każdą niedzielę w naszej parafii.
  10.  W środę wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika, w czwartek wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana, a w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  11.  W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Misyjna. Taca będzie przeznaczona na misje. Tego dnia przypada także 95. rocznica konsekrowania naszej świątyni przez abp Stanisława Galla.
  12.  Spotkanie informacyjne dla pielgrzymów, udających się w dniach 9-16 listopada do Ziemi Świętej, odbędzie się jutro 17 października o godz. 19.15 w sali na plebanii.
  13.  Zapraszamy na nocne czuwanie modlitewne w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Termin: 29 października (sobota). Zapisy i informacje w zakrystii, kancelarii i u ks. Michała.
  14.  Zbliżają się uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (Dzień Zaduszny). O bliskich nie zapominamy także po ich śmierci. Szczególnym wyrazem naszej miłości i pamięci jest modlitwa wypominkowa. Przyjmujemy wypominki roczne, które odczytujemy w niedziele po Mszy o godz. 8.30, a w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.30 odprawiamy w tych intencjach Mszę świętą. Przyjmujemy także intencje na procesje żałobne, które zostaną odprawione 1 i 2 listopada o godz. 17.30. Intencje te prosimy składać w zakrystii lub kancelarii. Przy ołtarzu św. Ekspedyta znajduje się puszka, do której można składać intencje i ofiary na wypominki jednorazowe, odczytywane w listopadzie w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.45.
  15.  Serdeczne podziękowania za ofiary składane dziś na tacę tzw. remontową. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim Darczyńcom troskę o naszą świątynię. Trwają prace na elewacji od ul. Marszałkowskiej oraz przy odsłanianiu elewacji od ul. Mokotowskiej, a także przy powstającym ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
  16.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Życzymy błogosławionej niedzieli, wszelkich łask i darów Bożych na nowy tydzień.