XXXIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejszą niedzielę Kościół w Polsce obchodzi jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlitwa i materialne wsparcie są kierowane do Ukrainy. Ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc Ukrainie można złożyć przy wyjściu z kościoła.

2. Dzisiaj, w 13. dzień miesiąca, podczas nabożeństwa o godz. 17.45 będziemy w szczególności dziękować za dar koronacji wizerunku Matki Zbawiciela i prosić za Jej wstawiennictwem o wszelkie potrzebne łaski.

3. Nabożeństwa różańcowe połączone z modlitwą wypominkową przez cały listopad o godz. 17.45. Przy ołtarzu św. Ekspedyta znajduje się puszka, do której można składać intencje na wypominki jednorazowe.

4. W związku ze Świętem Politechniki Warszawskiej uroczysta Msza święta w intencji środowiska akademickiego, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. bp. Michała Janochy, zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 20.30.

5. W przededniu niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata, w sobotę 19 listopada o godz. 10.00 rozpocznie się spotkanie młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej, aby w łączności z papieżem Franciszkiem przeżywać 37. Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach. Na spotkanie do Świątyni Opatrzności Bożej są zaproszeni wszyscy młodzi z Archidiecezji Warszawskiej: młodzież ze wspólnot parafialnych, ministranci, lektorzy, schole oraz młodzież z duszpasterstw akademickich. W spotkaniu będzie uczestniczył Metropolita Warszawski ks. Kard. Kazimierz Nycz.

6. W czwartek przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, a w piątek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

8. Życzymy błogosławionej niedzieli, wszelkich łask i darów Bożych na nowy tydzień.


Prasa katolicka 

 /na 13 listopada 2022/

Tematem tygodnia w nowym numerze tygodnika „Idziemy” jest „Episkopat po nowemu” – są to materiały przybliżające pracę Episkopatu Polski – sposób i zakres służby polskich biskupów, których zgromadzenie jest jednym  największych na świecie. Jak zawsze ciekawy jest artykuł o sądzie ostatecznym (przygotowany przez o. Jacka Salija, który niedawno został odznaczony Orderem Orła Białego). Wielu czytelników tygodnika „Idziemy” zainteresuje zapewne relacja z artystycznych poszukiwań wizerunku Chrystusa Miłosiernego (prawdopodobnie niewiele osób wie, że tych prób były setki). Są też w „Idziemy” historyczne materiały o charakterze patriotycznym i, jak zawsze, sporo aktualnych informacji społeczno – kulturalnych.

Można jeszcze zaopatrzyć się w niedawno wydany nowy numer parafialnego Biuletynu „Nasz Zbawiciel”.

Przeglądając inne tygodniki katolickie można w nich znaleźć m.in.:

W „Gościu Niedzielnym” jest ostatnia już płyta z Superprodukcji, czyli monumentalnego nagrania całości Pisma Świętego w przygotowana przez setki wykonawców. Poza tym Redakcja „Gościa Niedzielnego” przypomina, że „Świadomość historyczna Polaków od stuleci związana jest z chrześcijaństwem” (Temat numeru), znajdziemy też w „Gościu” wspomnienia o wspaniałych postaciach: księdzu Antonim Skalskim, bohaterze sowieckich łagrów i o Viktorze Franklu, austriackim profesorze psychiatrii, który opowiadał, jaki sens znalazł w hitlerowskich obozach koncentracyjnych. Warto też przeczytać, co matka może, prócz genów, dać rozwijającemu się pod jej sercem dziecku. Na okładce nowego numeru „Niedzieli” widzimy tytuł „Dlaczego atakują?” zamieszczony pod fotografią świętego Jana Pawła II – wewnątrz próba odpowiedzi na pytanie kto i z jakich powodów próbuje podważać autorytet papieża – Polaka. W dziale „Treści wiary” podjęto trudny temat: „Przykazanie >NIE ZABIJAJ< w czasach wojny. Ciekawym tematem podjętym w nowym numerze „Niedzieli” jest małżeństwo, na które decydują się osoby różnych kultur, różnych wyznań. „Niedziela Warszawska” zamieściła relacje duszpasterstwa prowadzonego wśród mężczyzn – mężów i ojców, a dodatek, czyli tygodnik „Bliżej życia z wiarą” podejmuje temat finansów w małżeństwie i ukazuje osobę p. Henryka Krzoska, który został przez Pana Boga „znaleziony na ulicy”.