1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Biblijna rozpoczynająca XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny i Narodowe Czytanie Pisma Świętego, w tym roku Ewangelii według św. Jana.
2. O godz. 18.00 zapraszamy dziś na nieszpory.
3. Dzisiaj kolejne spotkanie służące intelektualnemu zgłębianiu wiary. Tym razem poruszymy temat: Co znaczy słowo „Bóg”? Co o Bogu można powiedzieć? Zapraszamy osoby dorosłe o godz. 16.15 do salki nr 5 na plebanii.
4. W tym tygodniu w Liturgii będziemy przeżywać:
– w poniedziałek, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,
– we wtorek, święto św. Marka Ewangelisty- jest to jednocześnie dzień imienin naszego Wikariusza Ks. Marka Nowakowskiego, podczas Mszy Świętych o godz. 6.30 i 15.00 będziemy modlić się w Jego intencji upraszając u Boga potrzebnych Łask i opieki Matki Bożej Zbawiciela,
– w sobotę, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.
5. W sobotę 29 kwietnia obchodzić będziemy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej.
6. W dniach 28 września – 5 października parafia organizuje pielgrzymkę do Jordanii. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
7. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w tym świątecznego numeru Naszego Zbawiciela oraz tygodnika Idziemy.
Prasa katolicka
/na 23 kwietnia 2023/
Tygodnik „Idziemy” zachęca dzisiaj do odwiedzenia Targów Wydawców Katolickich – bezpłatny bilet na te Targi znajdziemy wewnątrz każdego egzemplarza. Na Targach, w stoisku 81, można nabyć po promocyjnej cenie, książkę Anny Wardak „Kochaj i wychowuj – sekrety szczęśliwych rodzin” (pani Anna jest stałym współpracownikiem tygodnika). W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” możemy się spotkać z wieloletnią redaktorką Radia PLUS, Weroniką Kostrzewą, która przekonuje, że „Wiara to nie obciach” (zdjęcie na okładce), a o. prof. Dariusz Kowalczyk zadaje pytanie, czy i na ile współcześni chrześcijanie swoim życiem zachęcają do wiary i jak jej bronią. Poza tym tygodnik „Idziemy” przygotował ciekawy dokument: jest to opracowanie faktów, które mówią, że pobliski kościół Wszystkich Świętych był świątynią, gdzie mieszkańcy warszawskiego getta przygotowywali się do przyjęcia chrztu świętego. W końcu numeru znajdziemy ciekawy tekst na temat tzw. wypalenia zawodowego.
Zachęcamy do nabywania innych tygodników katolickich.
„Gość Niedzielny” wraca w najnowszym numerze do rocznicy powstania w getcie warszawskim jednoznacznie nazywając triumfem postawę pokonanych. Poza tym w „Gościu” znajdziemy ciekawe wprowadzenie do Niedzieli Biblijnej (za tydzień) i zdradzane przez o. Joachima Badeniego niektóre tajemnice kontemplacji. Warto przeczytać w „Gościu” artykuł napisany z okazji osiemsetlecia zakonu franciszkanów, a w tym tekście odnaleźć prawdę, że „na kryzys, grzech, stagnację Kościoła odpowiedzią jest zawsze świętość”. Poważnym i ważnym tekstem jest „Geneza zbrodni” (katyńskiej), lżejszym – próba odpowiedzi na pytanie „Gdzie na majówkę?”. Na okładce nowej „Niedzieli” pojawiło się ważne pytanie: „Skąd agresja?” – Temat numeru to próba opisania problemu, szukanie przyczyn i zauważona „potrzeba zbiorowej rekcji”. Fenomen polskiego katolicyzmu podejmuje w „Niedzieli” zaproszony do rozmowy ks. bp Andrzej Jeż, na dalszych stronach widzimy tytuły: „Nie bój się prosić o pomoc” czy „Zabójcy młodych”. Poznamy też sposoby rozpoznawania zaburzeń lękowych. W dodatku „Niedzieli”„Bliżej życia z wiarą” zachęcają do lektury tytuły „Szarbel od spraw beznadziejnych” czy „Do Fatimy bez pieniędzy”. Ciekawy jest też tekst, który podpowiada, jak prowadzić dobrą politykę finansową we własnym domu i ciekawe rady pomocne w trosce o własny rozwój.