IV Niedziela Wielkanocna | Ogłoszenia parafialne

1. Jak każdego roku w Niedzielę Dobrego Pasterza modlimy się szczególnie o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Rozpoczynamy także Tydzień Modlitw o Powołania, którego tegorocznym hasłem jest „Powołani w Kościele”.

2. Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.

3. W najbliższy poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które będziemy sprawować o godz. 18.00.

4. W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która nawiązuje do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 roku, ślubów króla Jana Kazimierza – powierzenia królestwa opiece Matki Najświętszej, a także uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość wyraża wiarę narodu w szczególną opiekę Bożą, jakiej Polacy doświadczali i doświadczają za pośrednictwem Maryi Królowej Polski. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Msze święte w naszym maryjnym sanktuarium według porządku niedzielnego.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17.00 w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek zachęcamy do sakramentu spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej. W sobotę nabożeństwo adoracyjne według Objawień Fatimskich po Mszy świętej o 9.00.

6. W dniach 28 września – 5 października parafia organizuje pielgrzymkę do Jordanii. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego.

8. W poniedziałek 1 maja i środę 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, a także zasłużonego odpoczynku.

Prasa katolicka
/na 30 kwietnia 2023/

Nawiązując do obchodzonej co roku Niedzieli Dobrego Pasterza tygodnik „Idziemy” przeprowadził rozmowę z księdzem proboszczem Archikatedry Warszawskiej – ciekawe są tam zwłaszcza słowa o odpowiedzialnej posłudze pasterza i rachunku sumienia kapłana; możemy też popatrzeć (w przygotowanym reportażu) na życie seminarium dla starszych kandydatów do kapłaństwa. Poza tym w nowym numerze tygodnika „Idziemy” poznamy niektóre szczegóły śledztwa w sprawie zabójstwa ks. Franciszka Blachnickiego i „życiorys związany z Warszawą” – niedawno beatyfikowanej pielęgniarki, Hanny Chrzanowskiej. Jest też w „Idziemy” wiele zaproszeń, w tym na noc muzeów czy do warszawskiej Filharmonii. Warto, korzystając z artykułu w tygodniku, przypomnieć sobie postać księdza Antoniego Marylskiego, współtwórcy Zakładu dla Niewidomych w Laskach: niewiele osób wie, że święceń udzielił mu, właściwie jako prezent, kard. Stefan Wyszyński tym samym spełniając jego najskrytsze pragnienia.

Zachęcamy do lektury innych tygodników katolickich.

„Gość Niedzielny” na okładce przypomina o 150-tej rocznicy urodzin i setną rocznicę beatyfikacji świętej Teresy od Dzieciątka Jezus – wewnątrz próba spojrzenia na jej 24-letnie życie w perspektywie owoców jej świętości. Poznamy z lektury „Gościa” cytaty z obrazków prymicyjnych niektórych kapłanów związanych z tygodnikiem i dowiemy się „Jak zginęli Apostołowie?” oraz gdzie znajdziemy ich groby. W nawiązaniu do rozpoczynającego się miesiąca maryjnego przygotowano artykuł „Ta królowa nie abdykuje” a pod nagłówkiem Narastający Problem Młodych zarysowano zagadnienie tożsamości płciowej. Na stronach Czas dla Rodziny poznamy pewne „Małżeństwo na zakręcie” i dowiemy się, jakie koło ratunkowe „rzucił im Pan Bóg”. „Niedziela” przypomina, że przeżywamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego („Młodzi powołani”). W ramach współpracy z Czytelnikami „Niedziela” zachęca do dyskusji – takie zaproszenie znajdziemy pod wywiadem z księdzem profesorem Waldemarem Chrostowskim, w tym artykule poruszone są różne problemy, które można wspólnie określić zadumą nad kryzysem w Kościele. Prócz tego „Niedziela” stawia pytanie „Dlaczego Królowa?” i przedstawia „Cuda świętego Peregryna”.  W dołączonym do „Niedzieli” tygodniku „Bliżej życia z wiarą” ciekawa relacja „Cudownie uzdrowiona” i wywiad z piłkarzem, Piotrem Zielińskim („Piłka, wiara i wielkie serce”).