Niedziela Miłosierdzia Bożego | Ogłoszenia parafialne

1. Z woli Pana Jezusa, którą wyraził siostrze Faustynie Kowalskiej w objawieniach, obchodzimy dzisiaj święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 15.00, pod przewodnictwem ks. Infułata Jana Miazka, podczas której wprowadzimy uroczyście relikwie św. Faustyny, które będą umieszczone w ołtarzu Miłosierdzia Bożego, po jego ukończeniu i poświęceniu. Mszę świętą poprzedzi Koronka do Miłosierdzia Bożego. Przyjmujemy jeszcze intencje zbiorowe na tą Mszę.

2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na dzieła miłosierdzia Caritas.

3. Dziękujemy za dary złożone jako jałmużna wielkopostna przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Wszystkie produkty zostały przekazane jeszcze przed Wielkanocą do punktu Caritas.

4. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

5. Akademia Katolicka w Warszawie zaprasza w czwartek 20 kwietnia o godz. 19:00 do auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi przy Krakowskim Przedmieściu 66 na wykład z cyklu „Duchowość dla Warszawy” pt. „Modlitwa ciszy. Jak być z Bogiem bez słów?”

6. W sobotę Mszą świętą o godz. 10.00 w Archikatedrze Warszawskiej rozpocznie się konferencja „Hierarchowie niezłomni na celowniku antykościoła” o Prymasie kard. Auguście Hlondzie, św. Janie Pawle II, bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim i abp. Antonim Baraniaku.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna, rozpoczynająca tydzień biblijny i Narodowe Czytanie Pisma Świętego, w tym roku Ewangelii według św. Jana.

8. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę w sobotę 29 kwietnia do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Zapisy w kancelarii lub u ks. Michała.

9. W dniach 28 września – 5 października parafia organizuje pielgrzymkę do Jordanii. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w tym świątecznego numeru biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel” oraz tygodnika Idziemy.

Prasa katolicka 
/na 16 kwietnia 2023/

Redaktor Naczelny tygodnika „Idziemy” w swoim słowie na początku numeru opowiada pokrótce fakty poprzedzające ustanowienie II Niedzieli Wielkanocnej Świętem Bożego Miłosierdzia. Temu Świętu poświęcono kilka artykułów, m.in. – na podstawie analizy postawy świętego Tomasza – znajdziemy wyjaśnienie, „jak przejść od materialistycznego absurdu do szczerego wyznania wiary”. Poza tym jest w nowym numerze tygodnika „Idziemy” zaproszenie na XXVIII Targi Wydawców Katolickich, poznamy pracę sióstr urszulanek z Legionowa i coraz bardziej znany ośrodek „Stolica Mądrości” z ulicy Brzeskiej.

Kolejny tekst biblisty, ks. prof. Waldemara Chrostowskiego to „Miasto Boże” – zapowiedź żyjącego Kościoła i jednocześnie „Jeruzalem w niebie”.

Zachęcamy do lektury innych tytułów prasy katolickiej.

 „Gość Niedzielny” przypomina – z nauczania papieża Franciszka – że „Miłosierdzie, to Imię Boga”, ale też, że „Kościół ma twarz Mamy”. Jest też w „Gościu” próba zmierzenia się z problemem, jak z ateistami rozmawiać o religii („Bóg ukryty i smak wiary”) i relacja osób odwiedzających osadzonych z przesłaniem płynącym z Ewangelii. Osoby dociekliwe chętnie przeczytają artykuł, w którym autor tłumaczy, że tekst biblijny dotarł do naszych czasów w niezmienionej postaci, a specjalista od prawa kanonicznego odpowiada na pytanie, czy narzeczeni, którzy nie chcą mieć dzieci mogą zawrzeć ważne małżeństwo. W dziale opatrzonym tytułem „Temat numeru” w nowej „Niedzieli” znajdziemy artykuł o zadziwiającym tytule: „Smutek Boga”, w tym tekście autor stawia znane wszystkim pytania i próbuje wraz z czytelnikiem szukać odpowiedzi. Prócz tego w nowej „Niedzieli” poznamy osoby, które każdego dnia dzielą się miłosierdziem, warto przeczytać artykuł ”Małżeńskie >Być albo nie być<”, warto też nauczyć się zwrotów, które dziecko nigdy nie powinno usłyszeć od dorosłych.      W dodatku „Bliżej życia z wiarą” poznamy panią Beatę, której „Pan Bóg dał nowe życie”, dowiemy się, „jak zapanować nad sobą w sytuacji kryzysowej” i poznamy działanie niektórych ziół.