Uroczystość Objawienia Pańskiego | Ogłoszenia parafialne

1. Wczoraj odbył się pogrzeb papieża Benedykta XVI, który był następcą św. Jana Pawła II i 265. papieżem na Stolicy Piotrowej. W sobotę, 7 stycznia br. o godz. 12.00, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, zostanie odprawiona Msza święta w intencji śp. Papieża Benedykta XVI pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, z udziałem Konferencji Episkopatu Polski, duchowieństwa, osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich. Zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w tej Mszy świętej i wspólnej modlitwie za zmarłego papieża-seniora.

2. Dziś uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła sprawowane będą według porządku niedzielnego. Z racji przypadającej uroczystości, nie obowiązuje dzisiaj wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Pobłogosławioną kredą oznaczmy nasze domy na znak przyjęcia Wcielonego Słowa Bożego. Można to uczynić w następujący sposób: zapisać pierwsze litery od tradycyjnych imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz rok bieżący (K+M+B 2023). Można także zanotować (C+M+B 2023) jako skrót łacińskiego zwrotu „Christus mansionem benedicat”, który tłumaczy się: „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”. Oba sposoby są poprawne.

4. Dziś także Dzień Pomocy Misjom oraz Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na misje.

5. Zachęcamy do licznego udziału w Orszaku Trzech Króli. Wyruszy o godz. 12.00 z placu Zamkowego, na który zaproszeni są wszyscy, szczególnie rodziny z dziećmi. To radosna manifestacja wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.

6. Dziś także przypada pierwszy piątek miesiąca. Pamiętajmy o Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a gdy jest taka potrzeba również o spowiedzi.

7. Po Mszach świętych możliwość nabycia poświęconej kredy i kadzidła oraz naklejek na drzwi naszych domów, rozprowadzanych przez ministrantów, którzy zbierają na fundusz wakacyjny.

8. Akcja Katolicka w sklepiku pod chórem rozprowadza kalendarze na 2023 r.

9. Jutro, pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku Czci Matki Bożej według objawień fatimskich, po Mszy świętej o godz. 9.00.

10. W najbliższą niedzielę, 8 stycznia, będziemy obchodzili święto Chrztu Pańskiego, kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

11. Narzeczonych i pary rozeznające powołanie małżeńskie zapraszamy na Kurs Przedmałżeński. Obejmuje on cykl 10 spotkań w piątki o godz. 17.30, trzy spotkania w Poradni Rodzinnej oraz skupienie dla narzeczonych na zakończenie kursu. Pierwsze spotkanie odbędzie się 13 stycznia o godz. 17.30 w dolnym kościele. Zapisy przez stronę internetową parafii.

12. Podobnie jak w poprzednich latach, na początku stycznia rozpoczną się katechezy dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez katechistów Drogi Neokatechumenalnej. Pierwsza katecheza – 9 stycznia 2023 godz. 19.30 w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odnowić życie chrześcijańskie, lepiej poznać Pismo święte i naukę Kościoła, ożywić wiarę i odkryć radość bycia chrześcijaninem.

13. W poniedziałek, 9 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską tzw. „kolędę”. Będziemy odwiedzać naszych parafian w tygodniu od godz. 16.30, a w sobotę od godz. 14.00. Zachęcamy, aby dobrze wykorzystać spotkanie na modlitwę i rozmowę na tematy związane z wiarą i funkcjonowaniem parafii. Prosimy osoby, które do tej pory nie przyjmowały wizyty kolędowej, a chcą zaprosić kapłana oraz nowych parafian o kontakt w kancelarii lub zakrystii.