XXII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o godz. 17.45 nabożeństwo z procesją eucharystyczną z racji I niedzieli miesiąca.

2. Po Mszy świętej o godz. 18.30 zapraszamy na koncert organowy z cyklu „Organy Śródmieścia” w wykonaniu organisty wirtuoza, absolwenta i pedagoga Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina Pana Piotra Wilczyńskiego.

3. Trwa przygotowanie do uroczystości beatyfikacji małżeństwa Wiktorii i Józefa Ulmów wraz z siedmiorgiem dzieci, w tym jednym jeszcze nienarodzonym w łonie matki, zamordowanych podczas II wojny światowej za ratowanie obywateli polskich narodowości żydowskiej. Uroczystość beatyfikacyjna odbędzie się przy Muzeum Polaków Ratujących Żydów, 10 września w Markowej koło Łańcuta.

4. W poniedziałek o godz. 18.30 Msza święta w intencji naszych zmarłych zgłoszonych w wypominkach parafialnych.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Msza święta w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 17.00. 6. W piątek Święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej), a w sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy, patronki III Zakonu św. Franciszka w Polsce.

7. Dzieci i młodzież, dyrekcje szkół, nauczycieli i wychowawców, rodziców i dziadków zapraszamy na Msze święte z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego – w poniedziałek 4 września lub według porządku podanego w szkołach. Przypominamy też rodzicom o trosce o wychowanie religijne swoich dzieci poprzez udział w katechezie szkolnej oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.30 poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych, a po zakończeniu piknik rodzinny na placu pomiędzy kościołem a plebanią.

9. Za tydzień w niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Na progu nowego roku szkolnego, życzymy nauczycielom, wychowawcom i katechetom oraz dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomocy Matki Zbawiciela. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Prasa katolicka

W nowym numerze tygodnika „Idziemy” nie mogło zabraknąć materiałów związanych z planowaną na przyszłą niedzielę beatyfikacją rodziny Ulmów – znajdziemy tam opracowanie historyczne i  teologiczne ale też informacje o możliwościach dojazdu i parkowania.

Temat numeru to „Propaganda jako narzędzie wojny” – zagadnienie przygotowano zarówno w odniesieniu do II wojny światowej i odpowiedzialności hitlerowców jak i do spraw współczesnych (w tym artykuł „Jak zbrodniarz robi z siebie ofiarę?”).

Na kolejnych stronach tygodnik „Idziemy” podejmuje problem spożywania (zwłaszcza przez dzieci i młodzież) napojów energetycznych (tzw „energetyków”) wskazując naukowo na zagrożenie zdrowotne i przybliżając nowe regulacje prawne (utrudniona dostępność).

Aby nie zabrakło nietypowych ciekawostek, redakcja tygodnika „Idziemy” przygotowała wspomnienie o szkole dla polskich dziewcząt z dywizji gen. Andersa; szkoła ta po wojnie jeszcze działała w Nazarecie do 1948 roku, warto też zapoznać się z poglądem opowiedzianym w artykule „Łacina – otwieranie świata”.

W innych tygodnikach katolickich:

„Gość Niedzielny” zachęca, by „Zaufać katechezie” – autor zauważa, że katecheta ma szansę towarzyszyć uczniom, z których spory procent stanowią dzieci zagubione w wirtualnym świecie. Tematem „Gościa” jest szkolna katecheza, ale też na kolejnych stronach znajdziemy wywiad z jezuitą, duszpasterzem wspólnoty „Mocni w Duchu” o młodych szukających głębi. Poza tym „Gość” przygotował artykuł o akceptacji w relacjach rodzinnych, przeczytamy też w „Gościu” o bezpiecznym grzybobraniu i odwiedzimy kolegiatę w Zamościu.

„Niedziela” umieściła na okładce tytuł „Czas podziękować Bogu” nawiązując tym samym do dożynek, które organizowane są w różnych miejscowościach Polski. W dziale „treści wiary” znajdziemy artykuł „Kobieta, która zmieniła świat” – to z kolei nawiązanie do obchodzonego w tym tygodniu święta  Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Dowiemy się też z lektury „Niedzieli” „Dlaczego (papież) wybrał Mongolię?” i „Skąd popularność szkół katolickich?. „Niedziela warszawska” zaprasza nas do sanktuarium maryjnego w Loretto k. Wyszkowa a w dziale „HISTORIA” znajdziemy artykuł „Zbrodnie bez kary”.   W stałym już dodatku, czyli w tygodniku „Bliżej życia z wiarą” poznamy „Jednooką wojowniczkę” i dowiemy się, jakie mogą być sposoby motywowania dziecka do nauki.