XXVI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane przez cały październik o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy na modlitwę różańcową zwłaszcza w poniedziałki i czwartki.
  2. Msza święta inaugurująca nowy rok akademicki pod przewodnictwem Jego Ekscelencji bp. Michała Janochy dzisiaj o godz. 20.30.
  3. Zapraszamy studentów do dołączenia do Duszpasterstwa Akademickiego „Sandał”. Spotkania odbywają się w piątki o 20:00, szczegóły na stronie internetowej dasandal.pl. Zapraszamy też na rekolekcje na początek roku akademickiego. Poprowadzi je ks. Rafał Główczyński, salwatorianin, duszpasterz młodzieży, znany z Internetu jako „Ksiądz z osiedla”. Msze rekolekcyjne będą w niedzielę 15 października o 20:30 oraz w poniedziałek i wtorek 16-17 października o 20:00.
  4. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Aniołów Stróżów; w środę św. Franciszka z Asyżu; w czwartek św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, z racji I czwartku Msza święta o godz. 17.00 w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie; w I piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej; w sobotę Matki Bożej Różańcowej. Uroczysta Mszę Święta o godzinie 9.00. Po niej tradycyjnie nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. O godz. 17.45 nabożeństwo różańcowe połączone z procesją eucharystyczną.
  5. W związku z przypadającym 4 października wspomnieniem św. Franciszka z Asyżu serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Przyjaciół Zbawiciela na Uroczystą Mszę Świętą tego dnia o godz. 15.00. Przewodniczył jej będzie o. Józef Łaski OFM Cap, asystent FZŚ regionu warszawskiego. Po Mszy dzielenie chlebkami i spotkanie braterskie w dolnym kościele.
  6. Zapraszamy mężczyzn do modlitwy we wspólnocie Męski Różaniec. Spotkania zainaugurujemy Nocną Drogą Różańcową, która odbędzie się ulicami Warszawy w nocy z 6 na 7 października. Zapisy i informacje w zakrystii i u ks. Michała.
  7. Parafia organizuje dziękczynną pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 21 października. W dniu 23 października przypada 96. rocznica erygowania Parafii Najświętszego Zbawiciela przez bp. Stanisława Galla. Niech pielgrzymowanie będzie wyrazem wdzięczności naszej wspólnoty parafialnej za nieustanną opiekę Matki Zbawiciela. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  8. Rozpoczynamy kolejną edycję przygotowania do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Kurs rozpocznie się 23 października. Zapisy przez formularz na stronie internetowej naszej parafii.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Prasa katolicka

Ze względu na obchodzone 4 października (w środę rozpoczynającego się tygodnia) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu Redakcja tygodnika „Idziemy” przygotowała dla czytelników wnikliwe spojrzenie na duchowość świętego, który jest patronem „nie tylko od ekologii” – wskazano jego dojrzałą pobożność i cierpliwe zmaganie się z różnorodnymi cierpieniami. Niejako na marginesie tego tematu możemy w „Idziemy” przeczytać (w wywiadzie ze specjalistą od ochrony środowiska) „jak z czystym sumieniem walczyć o czystą planetę”.

Redaktorzy Tygodnika zapraszają nas na wędrówkę „Szlakiem bł. Michała Sopoćki” i do odwiedzenia jednej z pierwszych parafii pw. bł. Ignacego Kłopotowskiego (w Otwocku), a w dziale Kultura aż dwie strony poświęcono filmowi „Dźwięk wolności”. Warta uwagi jest opowieść ks. prof. Jana Sochonia o rozwoju własnej wiary („Z Bogiem na wieki”), a na stronach z nadtytułem Z kart historii możemy poznać komentarz do obrazu „Rejtan” Jana Matejki.

Poza tym:

„Gościu Niedzielnym” przypomniano dzieje bł. Bartłomieja Longo, który przeszedł w swoim życiu długą drogę: od poglądów antyklerykalnych i praktykowania spirytyzmu do postawienia sanktuarium maryjnego w Pompejach. Tematem Gościa  jest zdanie „Chrystus i Jego Aniołowie”, a w dziale Kościół poznamy zadziwiające działanie Bożej Opatrzności. Potrzebne w dzisiejszym świecie są informacje zawarte w wywiadzie z suicydologiem, czyli specjalistą od pomagania osób w kryzysie samobójczym („Gdy ktoś mówi: >Nie chcę już żyć!<” czyli „jak rozmawiać o samobójstwie?”). Na pewno niejednego czytelnika zainteresuje tekst z działu Nauka: czyli czy „Ultradźwięki wyleczą psychikę?”.

Osoby odpowiedzialne za wychowanie dzieci mogą w salonikach prasowych nabyć nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy – w numerze zachęta do odmawiania Różańca.

„Niedzieli” zaciekawią artykuły „Aniołowie są dla nas” i „Miecz Archanioła” (czy przypadkiem siedem sanktuariów w sześciu krajach wyznacza niemal idealną linię prostą?). Z niepokojem przeczytamy w „Niedzieli” „Czy można stracić wiarę na studiach?” W dziale Treści wiary „Niedziela” przygotowała artykuł przygotowany w XX rocznicę wydania encykliki Jana Pawła II Veritatis splendor („Filary moralności”), a obok tekst z prowokacyjnym niemal tytułem: „Jak zasłużyć na Miłość Bożą?” W kolejnym numerze dołączanego do  „Niedzieli” tygodnika „Bliżej życia z wiarą” dowiemy się kto „Widział czyściec” oraz poznamy anonimowego Leszka, który opowie swoją „Drogę do abstynencji” a aktor, który w Pasji zagrał Barabasza opowiada o swoim nawróceniu.