XXVII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe, podczas których oczyma Maryi kontemplujemy oblicze Chrystusa, sprawowane są o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy na modlitwę różańcową zwłaszcza w poniedziałki i czwartki.
  2. Wczoraj w Piasecznie ks. Kardynał Kazimierz Nycz Arcybiskup Warszawski ustanowił kościół parafialny Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie – Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej – Pośredniczki Wszelkich Łask.
  3. Wspólnota Żywego Różańca z naszej parafii zaprasza do modlitwy w formie Nieustannego Różańca od 9 do 15 października w intencji o potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny, by jej przyszłość była kształtowana zgodnie z wolą Boga i w wierności chrześcijańskim korzeniom. Modlimy się na Różańcu przez wybraną przez siebie godzinę w dowolnym miejscu i czasie. Zapisy przy wyjściu z Kościoła.
  4. W przyszłą niedzielę przypada XXIII Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia. To także dzień wyborów do parlamentu, w których udział wypływa z przykazania miłości i odpowiedzialności za przyszłość naszej Ojczyzny. Tego dnia po każdej Mszy świętej tradycyjna zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  5. Od przyszłej niedzieli rekolekcje na początek roku akademickiego poprowadzi ks. Rafał Główczyński, salwatorianin, duszpasterz młodzieży, znany z Internetu jako „Ksiądz z osiedla”. Msze z nauką rekolekcyjną w niedzielę 15 października o 20.30 oraz w poniedziałek i wtorek 16-17 października o 20.00.
  6. W środę przypada wspomnienie św. Jana XXIII, papieża: w piątek bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, tak jak każdego 13. miesiąca, dziękować będziemy za dar koronacji wizerunku Matki Zbawiciela. Nabożeństwo różańcowe tego dnia połączone będzie z procesją eucharystyczną. Po Mszy świętej o godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00; w sobotę wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.
  7. W poniedziałek 16. października rozpoczną się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Spotkania w poniedziałki o godz. 19.00 w dolnym kościele, wejście od ul. Mokotowskiej.
  8. Parafia organizuje dziękczynną pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 21 października. W dniu 23 października przypada 96. rocznica erygowania Parafii Najświętszego Zbawiciela przez bp. Stanisława Galla. Niech pielgrzymowanie będzie wyrazem wdzięczności naszej wspólnoty parafialnej za nieustanną opiekę Matki Zbawiciela. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  9. Rozpoczynamy kolejną edycję przygotowania do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Kurs rozpocznie się 23 października. Zapisy przez formularz na stronie internetowej naszej parafii.
  10.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Prasa katolicka

Redaktorzy tygodnika „Idziemy”, pamiętając, że październik jest miesiącem różańcowym zauważają „Renesans Różańca” – modlitwa ta nie tylko jest podstawą nabożeństw, ale może twórczo wypełniać życie, uspokajać i pomagać w podejmowaniu decyzji. Wracając do encyklik św. Jana Pawła II w aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” przeczytamy o roli Eucharystii w naszym życiu, o znaczeniu przyjmowania Komunii Świętej, o Maryi nazywanej „niewiastą Eucharystii”. Wszyscy zauważamy rosnącą liczbę rozwodów i kryzys rodziny, podejmując ten temat, tygodnik „Idziemy” przytacza wiele wypróbowanych rozwiązań, które mają na celu głównie ratowanie dzieci. Zainteresowani relacją „wiara a rozum” zapewne chętnie skorzystają z zaproszenia na całodzienną konferencję w UKSW – szczegóły na 28. stronie „Idziemy”, a w dziale Kulinaria dowiemy się o własnościach trawy cytrynowej.

W „Gościu Niedzielnym” już na okładce widzimy Temat numeru, jest nim zdanie „Synod nie zmieni doktryny”. Sporą część numeru zajmują opowieści o konkretnych ludziach: o zaskakujących nawróceniach i o takich wymodlonych przez dziesięciolecia, jest relacja pewnej dominikanki, która służy potrzebującym w Żółkwi, kilka kilometrów za granicą z Ukrainą, jest też artykuł o męskich wspólnotach w Kościele i o najmłodszym (31-letnim) polskim profesorze – odkrywcy jednej z przyczyn udaru mózgu. Formą zaproszenia na film jest wywiad z Jarosławem Rędziakiem, twórcą dokumentu o wizerunku Pana Jezusa przechowywanym w Manopello.

Jest jeszcze w salonikach prasowych nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” – to informacja dla Rodziców i Dziadków. W nowym numerze „Małego Gościa”  jest zachęta do odmawiania Różańca.

„Niedziela” w dziale Treści wiary ukazuje Różaniec w artykule „Medytacja a nie monotonia”, na stronach z nadtytułem Świadek wiary przeczytamy o błogosławionym księdzu Władysławie Goralu („Biskup w więziennym pasiaku”), a pod tytułami Nasze sprawy i Sprawy rodzinne poznamy szczęśliwe rodziny i odsłonimy tajemnicę „Miłości na długi dystans”.

„Niedziela Warszawska” przedstawia koordynatorów kampanii „40 dni dla życia” i ukazuje wieloletnią już akcję „Różaniec Rodziców”. Dowiemy się też z lektury diecezjalnej edycji „Niedzieli” jakie były powody wyboru miejsca na Muzeum Historii Polski – jest to Cytadela. W kolejnym numerze dołączanego do  „Niedzieli” tygodnika „Bliżej życia z wiarą” możemy przeczytać relację Julii Folaron, która przeszła 18 operacji głowy, teraz jest właścicielką poradni neuropsychologicznej a siebie nazywa kobietą zawierzenia. W tygodniku „Bliżej życia z wiarą” przeczytamy też o „Cudach [które] dzieją się w dżungli” i o pisaniu listów, które mogą mieć wpływ leczniczy. Są tam też rady, jak troszcząc się o prawidłowe funkcjonowanie organizmu możemy zapobiec depresji i co powinniśmy wiedzieć o owocach czarnego bzu.