- Dzisiaj o godz. 17.45 nabożeństwo różańcowe z modlitwą wypominkową. Przy ołtarzu św. Ekspedyta znajduje się puszka, do której można składać intencje na wypominki jednorazowe odczytywane przez cały listopad podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.45.
- Pierwsza z dwunastu Mszy świętych zbiorowych za zmarłych, zgłoszonych w rocznych wypominkach parafialnych, zostanie odprawiona jutro, tj. w pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz. 18.30. Wypominki roczne można jeszcze zgłaszać w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
- Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych oraz wypełnienie zwykłych warunków, tj, przyjęcie komunii świętej, odmówienie modlitwy w intencjach Ojca świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
- Zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu w każdy wtorek od godz. 19:15 do godz. 20:45 w kaplicy Matki Bożej. Co drugi tydzień modlitwa w ciszy, a w inne modlitwa uwielbienia prowadzona przez grupę Syjon z Duszpasterstwa Akademickiego Sandał. W tym tygodniu zapraszamy na uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie prowadzone przez studentów. Przypominamy także, że każdego dnia adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele trwa przez cały dzień.
- W sobotę 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia zapraszamy o godz. 10.00 do naszego Sanktuarium na Mszę święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem ks. Infułata Jana Miazka.
- Uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem władz państwowych zostanie odprawiona w świątyni Opatrzności Bożej 11 listopada o godz. 10.00, a o godz. 17.00 rozpocznie się tam koncert „Wolność jest w nas”.
- W czwartek przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą papieża Franciszka i „matką wszystkich kościołów miasta Rzymu i świata”; w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Jest to także dzień imienin posługującego w naszej parafii ks. Marcina Ośko. Polecamy go Panu Bogu prosząc o potrzebne łaski i opiekę Matki Zbawiciela.
- W związku ze świętem Politechniki Warszawskiej, w przyszłą niedzielę 12 listopada zostanie odprawiona o godz. 20.30 uroczysta Msza święta w intencji środowiska akademickiego, pod przewodnictwem Jego Eminencji ks. kard. Kazimierza Nycza.
- Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
Życzymy błogosławionej niedzieli, wszelkich łask i darów Bożych na nowy tydzień.
Prasa katolicka
Zdanie, jakie widzimy na okładce nowego numeru tygodnika „Idziemy” („Między śmiercią a niebem”) zapowiada Temat tygodnia: „Czyściec, to miłość, a nie tortury” – to tytuł dobrze przygotowanego artykułu, który porządkuje naszą wiedzę na temat tego wszystkiego, co wiąże się z naszą drogą do zbawienia: mowa tam jest i o „dobrej modlitwie” za zmarłych i o naszym stosunku do objawień prywatnych. Z tym tematem wiąże się, umieszczony kilka stron przed końcem artykuł o tzw gregoriankach („Przepustka do nieba?”).
Poza tym, z tygodnikiem „Idziemy” możemy w tym tygodniu odwiedzić pałac w Jabłonnie i wyspę, „na której dzieci wskazały papieża” (reportaż z Capri).
Ciekawostką, jakich nie brak w tygodniku, jest omówienie roli zwierząt w wychowaniu dzieci i w terapii osób niepełnosprawnych.
Poza tym:
„Gość Niedzielny” w nawiązaniu do dyskusji toczących się na temat teologii w uniwersytetach przekonuje (dodając naukową argumentację), że „teologia to jeden z filarów uniwersytetów od początku ich istnienia”. W „Rozmowie Gościa” możemy przeczytać wywiad z księdzem biskupem Damianem Muskusem, z powołania bernardynem, który mówi „o nawróceniu ku nadziei” i o tym, „jak odzyskać zawiedzioną miłość do Kościoła”.W początku listopada szczególną aktualność zyskuje tekst na temat modlitwy za zmarłych, poza tym „Gość” z humorem pokazuje, jak skutecznie modlić się o dobre powołania kapłanów i zakonników ukazując włoski wyszło e miasteczko, w którym w ciągu półwiecza drogę powołania wybrało 323 osób. Na kolejnych stronach „Gościa” znajdziemy tekst o „ekologicznej modzie” na odzież używaną. Z ciekawostek naukowych „Gość” wybrał temat „Od czego zależy wrażliwość na ból?”.
Każdy z omawianych tygodników wspomina o niedawno zmarłej pani prof. Wandzie Półtawskiej, ale nowa „Niedziela” poświęca tej postaci najwięcej miejsca pisząc już na okładce „Drobna kobieta, wielki człowiek”. Tematem numeru, w artykule „Między życiem a śmiercią” jest zaprezentowana w rozmowie ze znanym kardiochirurgiem, „walka o życie do końca” i „lecząca siła miłości”. W dziale Treści wiary „Niedziela” próbuje odpowiedzieć na pytanie „Jaka będzie wieczność?” są też odpowiedzi na pytania „Co nam daje modlitwa za zmarłych?” i na czym polegają „Cmentarne wypominki”. Znajdziemy również w „Niedzieli” krótkie omówienie najnowszej adhortacji papieża Franciszka, który, jako kolejny papież, jest zafascynowany pięknem życia i przesłania świętej Teresy z Luisieux. W kolejnym numerze dołączanego do „Niedzieli” tygodnika „Bliżej życia z wiarą” poznamy Ewelinę Chełstowską (w artykule „Urzekająca”), poznamy cud, który przyczynił się do kanonizacji św. Joanny Jugan i przyjrzymy się bliżej relacjom ojców z dziećmi.