II Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj o godz.  18.00 nabożeństwo różańcowe.
  2.  Podczas Mszy świętej o godz. 13.00 o oprawę muzyczną zadba chór parafialny Tibi Domine pod dyrekcją Pana prof. Dariusza Zimnickiego. Natomiast po Mszy świętej o godz. 15.00 zapraszamy na koncert kolędowy „Obrazki jasełkowe” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.
  3. W czwartek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Będziesz miłował Pana, swego Boga…a swego bliźniego jak siebie samego” (Łk 10,27). Szczegółowy program nabożeństw na stronie internetowej parafii.
  4. W środę wspomnienie liturgiczne św. Antoniego, opata; w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Przyszła niedziela, 21 stycznia, w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego.
  5. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na kontynuację prac remontowych naszego kościoła.
  6. Trwają katechezy dla dorosłych prowadzone przez katechistów Drogi Neokatechumenalnej, które odbywają się w poniedziałki i piątki o godz. 19.30, w dolnym kościele.
  7. W piątek 2 lutego rozpocznie się 2 edycja kursu przedmałżeńskiego. Zapisy za pośrednictwem strony internetowej parafii.
  8. Rozpoczynamy kolejną edycję przygotowania do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Kurs rozpocznie się 19 lutego. Zapisy poprzez formularz na stronie internetowej naszej parafii.
  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer tygodnika Idziemy oraz świąteczny numer gazetki parafialnej „Nasz Zbawiciel” z planem kolędy.

Prasa katolicka

Redakcja tygodnika „Idziemy” przygotowała zarówno tematy zajmujące więcej miejsca, jak i drobne ciekawostki. Temat tygodnia, to „Wizyta duszpasterska” – tę problematykę omawia w wywiadzie zarówno ks. bp Szymon Stułkowski z Płocka, jak stali świeccy współpracownicy pisma w swoich felietonach. Przypomnimy sobie różne wartości spotkań duszpasterzy z wiernymi. Obok znalazło się miejsce na refleksję na temat godności kapłana, który odwiedza nasze domy. Kolejnym tematem jest często obecnie zadawane pytanie „Czy można krytykować papieża?” – odpowiada na nie znany profesor teologii, o. prof. Jacek Salij, dominikanin.

Zauważono w „Idziemy” zarówno aktualnie przeżywany Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan i podjęto ważne wspomnienia – w tym siostry – bohaterki, czyli sakramentki z Rynku Nowego Miasta (poległy pod gruzami 31 sierpnia 1944r), przeczytamy o „Zagrożonym dziedzictwie Ormian”, ale również „Czego uczą nas początki chrześcijaństwa?”.

Nigdy nie zabraknie w  „Idziemy” tematyki rodzinnej: tym razem poznamy dwie warte uwagi rodziny – ekumeniczne małżeństwo protestantki i katolika oraz spełnione małżeństwo Beaty i Ryszarda Kołodziejów z Krakowa (na stronach z nadtytułem Sylwetka).

W innych tygodnikach katolickich warte zauważenia są:

„Gość Niedzielny” podejmuje na okładce pytanie „Jak finansować Kościół?”, a Tematem Gościa jest tym razem dzień judaizmu – przygotowano artykuł „Chrześcijanie i Żydzi – 2 tysiące lat odległości”. Temat ten podejmują również artykuły „I Jezus odchodził święta Izraela” i o obrazie Jezusa i chrześcijan w Talmudzie („Wezwani do oczyszczenia pamięci”). Nowy „Gość” podejmuje też tematy aktualne („Zniszczona TVP” i „Co się stanie z funduszem kościelnym?”). Na stronach z nadtytułem Duchowość poruszono ważny temat szemrania, „które zatruwa serce człowieka i otwiera Złemu przystęp do serca”, a na kolejnych stronach możemy przeczytać ciekawą odpowiedź na pytanie „Czy katolik może być wegetarianinem?”

„Niedziela” przypomina, że „Terapeuta nie zastąpi księdza”, a jako Temat numeru postawiono pytanie, „czy celem życia człowieka jest niebo czy samospełnienie?”. Na stronie z nadtytułem Komentarz przypomniano postać pewnej szkockiej chrześcijanki, którą pozbawiono stanowiska za opowiadanie się za wartościami głoszonymi przez chrześcijaństwo („Lepiej przegrać niż oszukać”). Wielu czytelników chętnie przeczyta artykuł „W pogoni za śladami arki Noego”, a na temat mediów wypowiada się Krzysztof Skowroński, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W kolejnym numerze dołączanego do  „Niedzieli” tygodnika „Bliżej życia z wiarą” przedstawiono sylwetkę Andrea Bocelli`ego, który „głosem olśniewa świat”, poznamy też historię sprzed ponad 300 lat – o wierze w stawiennictwo św. Jana Nepomucena, a dzieciom tygodnik przypomina, że 18 stycznia poświęcono postaci Kubusia Puchatka.