1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Ofiary złożone dzisiaj na tacę są przeznaczona na Seminarium Duchowne.
2. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 18.00.
3. Trwa peregrynacja kopii Cudownego Obrazu Matki Zbawiciela w naszej Parafii jako przygotowanie do 25-lecia koronacji przez św. Jana Pawła II. Osoby, które chcą przyjąć obraz do swojego domu prosimy o indywidualne zgłoszenie do zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
4. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W środę – święto św. Marka, ewangelisty. To także dzień imienin ks. Marka Nowakowskiego, naszego wikariusza i duszpasterza akademickiego. Msza święta w intencji solenizanta o godz. 6.30 i 15.00.
5. W środę pod patronatem parafialnego Caritas zapraszamy na pielgrzymkę śladami świętych i błogosławionych, tym razem do Sanktuarium św. Faustyny w parafii Miłosierdzia Bożego i klasztoru Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Żytniej. Zbiórka w kościele po Mszy świętej o godz. 9.00. W programie zwiedzanie i prelekcja o św. Siostrze Faustynie, powrót ok. godz. 12.30.
6. W najbliższą sobotę zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Sandomierza. W programie: zwiedzanie zabytkowego klasztoru i kościoła Ojców Dominikanów pod wezwaniem św. Jakuba fundacji św. Jacka Odrowąża, spacer wąwozem św. Jadwigi, Msza święta w historycznej katedrze Narodzenia NMP. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii, kancelarii i u ks. Michała.
7. Także w sobotę zapraszamy na parafialną pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie. Trasa to około 15 km w jedną stronę. Wyjazd o godz. 11.00 z dziedzińca przy naszym kościele, powrót około 15:30. Szczegóły u ks. Grzegorza.
8. W dniach 7 – 15 października parafia organizuje pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Szczegóły z ulotką informacyjną oraz zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
9. Wszystkich, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym zachęcamy o zadeklarowanie przekazania 1,5% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Aby to zrobić należy wpisać numer KRS 0000225750 w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego, a w polu „cel szczegółowy” można wpisać „Caritas w parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie”, co spowoduje, że zadeklarowane kwoty mogą wesprzeć działalność naszego parafialnego Caritas dla najuboższych osób w naszej wspólnocie. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej Caritas.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: nowego numeru tygodnika „Idziemy” oraz gazetki parafialnej „Nasz Zbawiciel”.
Prasa katolicka
Na Niedzielę Dobrego Pasterza redakcja tygodnika „Idziemy” przygotowała wywiad z ks. prof. Markiem Tatarem, teologiem duchowości („Pasterz dobry, czyli jaki?”) i ciekawą rozmowę z księdzem, który przed seminarium był aktorem teatru Buffo (tytuł rozmowy: „Za głosem Boga”). Dla Czytelników zainteresowanych Biblią jest wywiad z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim, autorem zupełnie nowych przekładów ksiąg prorockich i Pięcioksięgu Mojżesza.
Poza tym tygodnik „Idziemy” przypatrując się aktualnym wydarzeniom kulturalnym prezentuje Teatr Klasyki Polskiej działający bez stałej siedziby (Redakcja uświadamia nam, że w Warszawie działa 26 teatrów a w Berlinie 194).
Drobniejsze teksty wcale nie pomijają najważniejszych tematów, bo dotyczą godności człowieka, schronów dostępnych dla ludności cywilnej w Polsce czy pomocy potrzebującym, np. jest ciekawy reportaż z domu, gdzie uzależnionym pomaga się wychodzić z nałogów.
W innych tygodnikach katolickich znajdziemy:
W „Gościu Niedzielnym” – ciekawy artykuł o nawróceniu św. Augustyna, który przed tym wcześniej bardzo się bronił. „Gość” nawiązuje, (tak jak „Idziemy”) do deklaracji o godności człowieka i w dziale popularnonaukowym porusza sprawy klimatyczne w dziale „Kultura” pisze radośnie o wzrastającym czytelnictwie. W „Niedzieli” jest grupa rozwiniętych odpowiedzi na pytanie „Jak zachować odwagę bycia katolikiem?”, w ramach cyklu „Treści wiary” poznamy odpowiedź na pytanie „po co nam ciało w niebie?”, a w ramach „Życie Kościoła” poznamy „Przesłanie stygmatów” świętego Franciszka z Asyżu. Osoby pracujące z młodzieżą piszą ważne ostrzeżenia o zagrożeniach dla organizmu człowieka płynących z długiego kontaktu z cyberprzestrzenią.