III Niedziela Wielkanocna | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w Polsce jest Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego, której myślą przewodnią są słowa z Dziejów Apostolskich „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie”. Rozpoczyna ona także XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Celem tych wydarzeń jest zaproszenie wierzących do osobistej, codziennej lektury i rozważania Słowa Bożego zawartego na kartach Biblii, którą ojcowie Kościoła nazywali „listem Boga do ludzi”.
  2. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 18.00.
  3. Zachęcamy do udziału w dzisiejszym Narodowym Marszu Życia, pod patronatem Episkopatu Polski. Marsz wyruszy dzisiaj o godz. 12.30 z Placu Zamkowego. To manifestacja na rzecz życia i rodziny, wiary, wolności i niepodległości. Hasłem Marszu, przypadającego w Narodowe Święto Chrztu Polski, jest: „Niech żyje Polska”. Jest to także manifestacja wdzięczności i odpowiedzialności za dziedzictwo i przyszłość chrześcijańskiej Polski.
  4. Trwa peregrynacja kopii Cudownego Obrazu Matki Zbawiciela w naszej Parafii jako przygotowanie do 25-lecia koronacji przez św. Jana Pawła II. Osoby zainteresowane przyjęciem obrazu do swojego domu prosimy o indywidualne zgłoszenie do zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  5. W poniedziałek o godz. 19.30 rozpocznie się kolejna edycja kursu przygotowującego do sakramentu bierzmowania dla dorosłych. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej Parafii.
  6. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Sandomierza. W programie zwiedzanie zabytkowego klasztoru i kościoła Ojców Dominikanów pod wezwaniem św. Jakuba fundacji św. Jacka Odrowąża, spacer wąwozem św. Jadwigi, Msza święta w historycznej katedrze Narodzenia NMP. Termin: 27 kwietnia. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii, kancelarii i u ks. Michała.
  7. W sobotę 27 kwietnia zapraszamy także na parafialną pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie. Trasa to około 15 km w jedną stronę. Wyjazd o godz. 11.00 z dziedzińca naszej parafii, powrót około 15:30. Szczegóły u ks. Grzegorza.
  8. W dniach 7 – 15 października parafia organizuje pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  9. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: nowego numeru tygodnika „Idziemy” oraz gazetki parafialnej „Nasz Zbawiciel”.

„Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa”. (św. Hieronim). Dobrej niedzieli, z zachętą do czytania i rozważania Słowa Bożego każdego dnia.

Prasa katolicka

Redakcja tygodnika „Idziemy” wybrała do najnowszego numeru jako Temat tygodnia zagadnienie sumienia – ukazane jest spojrzenie duszpasterskie i prawno – społeczne.

W związku z tym, że zbliża się czas przystępowania dzieci do I Komunii Świętej, przygotowano tekst o roli rodziców w przygotowaniu do pierwszej spowiedzi dziecka, ukazana została możliwość takiego przeżycia tego sakramentu, by stał się pięknym przeżyciem duchowym. Redakcja tygodnika „Idziemy” zauważyła, że nie wszyscy, nawet spośród gorliwych katolików, wiedzą o istnieniu nabożeństwa „Stacje radości”  – uczestnicy podążają za Zmartwychwstałym, który spotyka się z ludźmi. Niektórzy zapewne z uwagą przeczytają tekst o osobach z chorobą Alzheimera w rodzinie.

Jak zawsze, tygodnik „Idziemy” poprzez różne recenzje i zaproszenia pomaga na, zorganizować czas wolny – od zaproszenia na kończące się dzisiaj Targi Wydawców Katolickich po nadchodzące premiery kinowe i przygotowane spotkania w muzeach.

Poza tym inne tygodniki katolickie przygotowały:

„Gość Niedzielny” przygotował część numeru nawiązując do ustanowionego przed pięciu laty Święta Chrztu Polski, a w związku z Niedzielą Biblijną przeczytamy kilka uwag nasuwających się podczas lektury Pisma Świętego. „Gość” dzisiaj przypomina św. Gemmę Galgani i św. Izaaka z Niniwy – mało znanych patronów, których cechy do dzisiaj fascynują.

Nowa „Niedziela” zadaje na okładce pytanie „Komu wierzy dziś człowiek?”, na stronach z nadtytułem Treści wiary” przeczytamyo „Nauczycielce pobożności”, a  Niedziela Warszawska”  w rozmowie z ks. Tomaszem Jakubiakiem, doktorem prawa omawia możliwości sakramentalne osób żyjących w związkach niesakramentalnych. W dodatku „Bliżej życia z wiarą” dołączonym do „Niedzieli” poznamy producenta filmowego i telewizyjnego, który – jak sam twierdzi – „Dzięki Biblii odnalazł Boga”. W tym samym dodatku autorzy zachęcają nas do „Terapii lasem” i przedstawiają korzyści medyczne płynące z używania mniszka lekarskiego.