Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego | Ogłoszenia parafialne

1. Drogim Parafianom i wszystkim Przyjaciołom Zbawiciela wraz z księżmi i siostrami posługującymi w naszej Parafii składamy najlepsze życzenia z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Zmartwychwstały Chrystus Zwycięzca śmierci obdarzy Was radością i nadzieją, przemienia Wasze życie, wyzwala od lęku, czyniąc gorliwymi świadkami Jego obecności w świecie. Niech pokój – dar Zmartwychwstałego Pana niesie pojednanie i pocieszenie dla całego świata. Radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
  2. Msza Święta Rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną, poprzedzona procesją wokół Placu Zbawiciela, o godz. 6.00. Tego dnia nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00. Pozostałe Msze według porządku niedzielnego.
  3. Obchody Triduum Paschalnego zakończymy uroczystymi nieszporami o godz. 18.00.
  4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte w naszym Sanktuarium, jak w każdą niedzielę; tego dnia taca będzie przeznaczona na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  5. W Poniedziałek Wielkanocny przypada siedemnasta rocznica rozpoczęcia posługi biskupiej w Archidiecezji Warszawskiej ks. Kardynała Kazimierza Nycza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  6. We wtorek 2 kwietnia – dziewiętnasta rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Będziemy modlić się za Jego wstawiennictwem w intencji Ojczyzny oraz prosić Boga, abyśmy pamiętali o Jego nauczaniu, naśladowali w świętości i przekazali Jego dziedzictwo duchowe następnemu pokoleniu Polaków.
  7. Do przyszłej niedzieli trwa Oktawa Wielkanocy. W związku z tym w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria w tym tygodniu, od wtorku do piątku czynna tylko po południu w godz. 16.00–18.00.
  8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  9. W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia szczególnie zapraszamy na Mszę o godz. 15.00, którą zwyczajowo rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Na tę Mszę przyjmujemy intencje zbiorowe w zakrystii i kancelarii parafialnej. Taca będzie przeznaczona na dzieła miłosierdzia Caritas.
  10. W środę, 13 marca, podczas Mszy św. o godz. 18.30 uroczyście rozpoczęliśmy peregrynację kopii Cudownego Obrazu Matki Zbawiciela w rodzinach naszej parafii jako przygotowanie do 25-lecia koronacji przez św. Jana Pawła II. Osoby zainteresowane przyjęciem obrazu do swojego domu prosimy o indywidualne zgłoszenie do zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  11. W ramach duchowego przygotowania do srebrnego jubileuszu koronacji Obrazu Matki Zbawiciela zapraszamy na nocne czuwanie w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Termin wyjazdu: 13 kwietnia. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii i u ks. Michała.
  12. W dniach 7 – 15 października parafia organizuje pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  13. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel”. Aktualny numer zawiera treści, które mogą pomóc w przeżywaniu czasu paschalnego. Biuletyn znajdziemy przy ołtarzu św. Ekspedyta. Składane ofiary będą przeznaczone na prace remontowe naszego kościele.
  14. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania liturgicznego, muzycznego, a także zadbali o wystrój kościoła, abyśmy mogli przeżywać największe tajemnice naszej wiary podczas tegorocznego Triduum Paschalnego: rekolekcjonistom i spowiednikom, ks. Grzegorzowi za kazania pasyjne, kapłanom przygotowującym Liturgię, ks. Michałowi za troskę o asystę, Panu prof. Tomaszowi Kaliszowi, naszemu organiście. Szczególne podziękowanie dla s. Barbary za dekoracje i kwiaty, s. Violetcie za przygotowanie szat liturgicznych oraz p. Markowi i wszystkim, którzy pomagali przy sprzątaniu i dekoracji. Niech Pan Bóg błogosławi Wam za trud i zaangażowanie.

Prasa katolicka

Zespół Redakcyjny Naszego Zbawiciela przygotował nowy numer biuletynu, który zawiera stały zestaw materiałów: zarówno przydatne teksty teologiczne do osobistego przemyślenia, relacje (zwłaszcza DA „Sandał”) i – nowość – wywiad. Zachęcamy do zapoznania się z biuletynem.

Tematem tygodnia w świątecznym numerze tygodnika „Idziemy” jest zdanie „Zmartwychwstanie rodzi nadzieję”. Temat ten głównie podjęło dwóch znanych biblistów: ks. prof. Waldemar Chrostowski i ks. prof. Bartosz Adamczewski. Ważnym dla wielu czytelników poważnie traktujących rozwój swej wiary będzie zapewne kolejny tekst o. Józefa Augustyna, jezuity o modlitwie („Modlitwa w praktyce”).

Pośród Spraw codziennych znajdziemy różne propozycje: i o gotowaniu, i o ważnych dla życia hormonach i o zmianie czasu. Wśród zaproszeń jest, jak co miesiąc, kwietniowa propozycja Filharmonii Narodowej.

Poza tym:

w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy próbę odpowiedzi na pytanie, „jak wyglądał poranek zmartwychwstania 9 kwietnia 30 roku?” – to Temat Gościa. Na tle tych faktów jest w „Gościu” odpowiedź na pytanie, jakie owoce przynosi kontemplacja spotkań ze Zmartwychwstałym. Warto też skorzystać ze zdania wypowiedzianego przez papieża Franciszka „Bądźmy mądrymi świętymi” „Niedziela” w numerze przygotowanym na Uroczystość Zmartwychwstania pozwala zapoznać się z wywiadem, którego udzielił znany dominikanin, prof. Jacek Salij, ten wywiad zatytułowano „Kotwica duszy”, a na kolejnych stronach możemy odwiedzić Ziemię Świętą, o której opowiada wieloletni przewodnik, biblista prof. W. Chrostowski. „Niedziela warszawska” wyjaśnia m.in. na czym polega tzw Bibliodrama, czyli droga dotarcia do głębi Słowa – jest to wywiad z profesorem duchowości, księdzem Romualdem Jaworskim.