Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego | Ogłoszenia parafialne

1. Trwa Nowenna do Ducha Świętego, którą odmawiamy podczas nabożeństw majowych o godz. 18.00.

2. W sobotę zapraszamy o godz. 19.30 wspólnoty parafialne, Parafian i wszystkich Przyjaciół Zbawiciela na czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie zakończy Msza święta o godz. 23.00.

3. Przez najbliższy tydzień dzieci z klas III, które w sobotę przystąpiły do I Komunii świętej, będą przeżywały Biały Tydzień. Natomiast dzieci z klas IV, które przystąpiły w zeszłym roku do I Komunii świętej, za tydzień na Mszy świętej o godz. 11.30 będą obchodziły rocznicę. Módlmy się, aby wzrastały w wierze i przyjaźni z Chrystusem w swoich rodzinach oraz pogłębiały wiarę poprzez życie sakramentalne, katechezę i codzienną modlitwę.

4. W poniedziałek, jak każdego 13-go miesiąca, zapraszamy o godz. 19.30 na procesję różańcową i adorację jako wyraz dziękczynienia za dar koronacji wizerunku Matki Zbawiciela koronami papieskimi.

5. We wtorek przypada święto św. Macieja, apostoła, a w czwartek uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. O godz. 18.00 w sanktuarium św. Andrzeja Boboli uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. kard. Kazimierza Nycza.

6. W sobotę 25 maja zapraszamy na kolejną parafialną pielgrzymkę rowerową, tym razem do Kaplic Matki Boże Anielskiej i grobu bł. Matki Róży Czackiej. Trasa to około 20 km w jedną stronę. Wyjazd o godz. 10.00 z dziedzińca parafii, powrót około godz. 16.00. Szczegóły u ks. Grzegorza.

7. Po każdej Mszy świętej, przy stoliku pod chórem, przedstawiciele Akcji Katolickiej rozprowadzają w promocyjnych cenach książki Wydawnictwa Biały Kruk m.in.: prof. Wojciecha Roszkowskiego „Historia i teraźniejszość” t.I i t.II, „Blask Rzeczypospolitej”, prof. Wojciecha Polaka, „Święty prorok Karol Wojtyła – Jan Paweł II” oraz „Andrzej Bobola – Orędownik Polski” Czesława Ryszki.

8. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach świętych, Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża będzie kwestować na rzecz chorych, bezdomnych i ubogich. Zachęcamy do wsparcia Hospicjum.

9. W dniach 7 – 15 października parafia organizuje pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Szczegóły z ulotką informacyjną oraz zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask na nowy tydzień.

Prasa katolicka

Tematem tygodnia wybranym przez Redakcję w najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” jest sprawa cenzury w – wydawałoby się – demokratycznym społeczeństwie. Prawnik i wyspecjalizowany dziennikarz ukazują różne aspekty pomagając tym samym czytelnikowi wypracować własną opinię. Poza tym wspomniano w tygodniku „Idziemy” bitwę pod Monte Cassino prezentując różne opinie na jej temat, jest kolejna refleksja na temat prezentów ofiarowywanych dzieciom przyjmującym I Komunię świętą, dowiadujemy się, jak studenci seminariów są przygotowywani do pełnienia służy w konfesjonale i – w ciekawej rozmowie – poznamy działanie Muzeum powstania warszawskiego z 1944 roku.

W innych tygodnikach katolickich możemy przeczytać:

 „Gość Niedzielny” na pierwszej stronie okładki zamieścił zaskakujący tytuł „Czy ktoś podmienił siostrę Łucję?” (taki jest Temat Gościa). Nowy biskup diecezji sosnowieckiej został poproszony o wywiad na temat najnowszych wydarzeń w Kościele. Na tle tego wywiadu  „Gość” wspomina męczennika komunizmu, księdza Michała Rapacza (jego beatyfikacja będzie w Krakowie 15 czerwca, a obrońca niedawno zatrzymanego ks. Michała Olszewskiego odsłania polityczne tło tej sprawy. Pielgrzymi dowiedzą się z  „Gościa” o pracach remontowych w Rzymie przed ogłoszeniem Roku Świętego 2025, a sympatycy organizacji harcerskich poznają służbę Skautów Europy.

„Niedziela”  przygotowała rzadko poruszany temat „Dźwięki Boga” (spotkanie z profesorem, który od lat pracuje nad Słownikiem odgłosów W Biblii, ks. bp Andrzej Przybylski postanowił zaprezentować „Ludzkie oblicze wojny”, a Beata Mackiewicz, członkini Instytutu Prymasa Wyszyńskiego opowiada genezę Instytutu i słowa kard. Stefana Wyszyńskiego towarzyszące Instytutowi.

Ważnym tekstem jest artykuł „Szamani w nowoczesnych gabinetach” – o ukrytych, trudnych do zauważeniach zagrożeniach duchowych. W dodatku „Bliżej życia z wiarą”  w przekonujący sposób utrwalimy sobie zdanie, że „tylko w postawie dawania możemy doświadczyć miłości na wzór Jezusa Chrystusa”, warto przeczytać zachętę „Kupuj świadomie”, a w dziale Szlachetne zdrowie przypomnimy sobie sposoby postępowania przy oparzeniach.