VI Niedziela Wielkanocna | Ogłoszenia parafialne

1. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny dzisiaj i przez cały miesiąc maj o godz. 18.00.

2. Od poniedziałku 6 maja do środy obchodzimy w Polsce Dni Modlitw o urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych i za kraje głodujące, dawniej zwane Dniami Krzyżowymi.

3. W poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; w środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji; w sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki stolicy; w sobotę do I Komunii świętej przystąpią: o godz. 11.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 48, o godz. 14.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8. O godz. 16:00 w kościele seminaryjnym święcenia diakonatu.

4. W najbliższy piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będzie odmawiana podczas nabożeństw majowych.

5. Mszą świętą sprawowaną w sobotę 4 maja o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela przez metropolitę warszawskiego kard. Kazimierza Nycza rozpoczęła się peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów – Wiktorii i Józefa oraz ich siedmiorga dzieci. Plan peregrynacji na stronie internetowej www.archwwa.pl.

6. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po każdej Mszy świętej przedstawiciele Akcji Katolickiej będą rozprowadzać książkę pana prof. Wojciecha Roszkowskiego „Historia i teraźniejszość”.

7. W dniach 7 – 15 października parafia organizuje pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Szczegóły z ulotką informacyjną oraz zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Prasa katolicka

W poprzednią niedzielę wydano podwójny numer tygodnika „Idziemy”, teraz zatem podamy krótkie przypomnienie, co zamieszczono w tym czasopiśmie.

Wiele materiałów dotyczyło naszej narodowej tożsamości, dumy narodowej i ogromnego potencjału na wielu płaszczyznach a obok – artykuły o naszych kompleksach i ograniczeniach. Jest tam też tekst o obronie złotego i wiele refleksji na tematy geopolityczne.

Jak zawsze tygodnik „Idziemy” przedstawia wiele aktualnych zaproszeń, w tym , publikując miesięczny repertuar, do Filharmonii Narodowej.

Pozostałe tygodniki katolickie przygotowały nowe numery, w których:

„Gość Niedzielny” przygotował wywiad, z którego dowiemy się „co widzi paulin stając w dzień świąteczny na wałach Jasnej Góry?”, jest też wyjaśnienie, skąd się wzięła i jak zmieniała się przez wieki kolorystyka naszej flagi narodowej. Tematem numeru jest polska maryjność, ale też jeden z redaktorów „Gościa” dzieli się radością, że w Polsce zaskakująco szybko rośnie liczba miejsc, gdzie można Najświętszy Sakrament, zarówno w dzień jak i w nocy. Ciekawe są też odkrycia skarbów Kościoła zapisane przez konwertytów.

„Niedziela” na okładce wydrukowała zdanie „Wierni naszej Królowej”, wewnątrz numeru przypomnimy sobie „majowe drogi do nieba”. Warto poznać artykuł „Nadzieja większa od ran”, ale też zapoznać się z refleksjami na tematy rodzinne i bieżące, m.in. o pierwszej Komunii Świętej (by eni była jednocześnie ostatnią).

W dodatku „Bliżej życia z wiarą” słynny amerykański aktor, Denzel Washington dzieli się swą wiarą, a na stronach z nadtytułem Szlachetne zdrowie zapoznamy się z „Wiosennym detoksem”. Warto też zauważyć – to zdanie dla Rodziców, Dziadków i Opiekunów – że ukazał się też majowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.