VI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś przypada ustanowiony przez św. Jana Pawła II 32 Światowy Dzień Chorego. W intencji wszystkich chorych będziemy modlić się podczas sumy o godz. 13.00, na której chorzy będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia. Papież Franciszek w tegorocznym Orędziu na Światowy Dzień Chorego przypomina, że chorzy, słabi, ubodzy są w sercu Kościoła i muszą być w centrum naszej ludzkiej uwagi. A pierwszą formą opieki w chorobie jest bliskość innych ludzi, pełna współczucia i troski. Przy tej okazji przypominamy, że kapłani odwiedzają chorych w każdy I piątek miesiąca. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

2. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 18.00.

3. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się tydzień modlitw o trzeźwość naszego narodu.

4. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w naszej parafii Jerycho Różańcowe. To szczególny czas nieustannej modlitwy różańcowej w intencji o pokój i jedność w naszej Ojczyźnie, o światło Ducha Świętego dla rządzących, o nawrócenie dla przeciwników Kościoła. W ciągu dnia modlić będziemy się indywidualnie w Kaplicy Matki Bożej, po wieczornej Mszy świętej różaniec prowadzony przez wspólnoty parafialne do 21.00. W nocy będziemy trwać na modlitwie  w dolnym kościele. Podejmijmy trud udziału w modlitwie. Jerycho Różańcowe zakończymy w niedzielę 18 lutego o godzinie 7.00

5. Akcja Katolicka zaprasza Parafian i Przyjaciół Zbawiciela na film pt. „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć”. To opowieść o wielkim powstaniu ludowym przeciwko terrorowi rewolucji francuskiej, prześladowaniu duchowieństwa i Kościoła, w obronie tradycji i wiary katolickiej. Historia o dzielnych i wiernych Bogu powstańcach wandejskich. Seans w kinie Luna dzisiaj o godz. 14.30. Bilety w cenie promocyjnej na hasło „Parafia Zbawiciela”.

6. We wtorek, jak każdego 13-go dnia miesiąca, zapraszamy na procesję różańcową i czuwanie po Mszy świętej o godz. 18.30, stanowiące wyraz naszej wdzięczności za koronację Cudownego Obrazu Matki Zbawiciela. Czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

7. W tym tygodniu 14 lutego przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy czterdziestodniowe przygotowanie do Świąt Wielkiej Nocy. Przez modlitwę, post i jałmużnę chcemy przygotować nasze serca na celebrowanie najważniejszych wydarzeń zbawczych. Msze święte tego dnia: 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 15.00, 17.00, 18.30 i 20.30. Obrzęd posypania popiłem podczas każdej Mszy świętej. Obowiązuje w tym dniu post ścisły.

8. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego o solidarność z ofiarami wojny w Ukrainie, w Środę Popielcową, 14 lutego, po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie.

9. Od Środy Popielcowej do 1. niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Kościół zobowiązuje nas w Wielkim Poście do modlitwy, postu, pokuty i jałmużny.

10. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: w każdą niedzielę Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17.30. W piątki rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o godz.: 15.45, 17.45 (dla dzieci), 19.00 i 20.00 (akademicka).

11. Wielkopostne rekolekcje parafialne odbędą się w dniach 10–13 marca, poprowadzi je ks. dr Jarosław Mrówczyński.

12. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne.

13. 19lutego rozpoczniemy kolejną edycję przygotowania do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Zapisy poprzez formularz na stronie internetowej Parafii.

14. Żeński szczep Skautów Europy działający przy naszej parafii zaprasza dziewczyny w dwóch grupach wiekowych (9-11 lat oraz 12-16) do wspólnej przygody. Szczegóły u przedstawicieli skautów i na ulotkach. Dziś po Mszach świętych o godz. 13.00 i 15.00 jeden z zastępów organizuje kiermasz ciast, zbierając na formację w ciągu roku oraz obóz wakacyjny. Kiermasz w dolnym kościele (wejście przez zakrystię lub od ul. Mokotowskiej) może być okazją do zobaczenia nowego wystroju w postaci pięknych ikon.

15. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Życzymy błogosławionej niedzieli i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.